Web Tasarım ile İlgili Bilinmeyenler

Web Tasarım ile İlgili Bilinmeyenler
servet
13/05/2014
13 Mayıs 2014

Web tasarım, teknolojinin gelişmeye başladığı ilk dönemlerden bu yana duyduğumuz bir kavramdır. Aslında internetle az da olsa haşır neşir olanlar, web tasarımı duymuşlardır; fakat birçok kişinin bu konuda yeteri kadar bilgisi olmadığını söyleyebiliriz.

İnternet adresleri, web tasarım yoluyla hazırlanmaktadır. www.’dan sonraki kısım alan adı olarak belirlenmektedir. Dolayısıyla web tasarım kavramıyla domain ya da dediğimiz gibi alan adı kavramının karıştırılmaması gerekir. Domain (alan adı) sitenin kimliği olarak ifade edilebilir. Web tasarım ise o sitenin oluşturulmasında kullanılan sistemler bütünüdür.

Web Tasarımın İncelikleri
Web tasarım, sanıldığı kadar zor bir iş değildir; fakat bu işte başarılı olmak isteyenlerin gereken çabayı göstermeleri gerekmektedir. Web tasarım işi, bazı yazılım ve programların bir arada kullanılmasıyla yapılmaktadır. Özellikle son dönemlerde teknolojide yaşanan yoğun gelişmeler, web tasarım işini daha kolay hale getirmiştir. Programların ara yüzleri daha zengin hale getirilmiş, kodlardan ziyade hazır butonların kullanılması yoğunlaştırılmıştır. Durum böyle olunca sadece birkaç saatinizi ayırarak güzel bir site kurabilirsiniz.

Web tasarımda kullanılan programların özellikleri ne kadar fazla olursa kurulacak sitenin kalitesi de o derece yüksek olacaktır. Özellikle grafikleri hazırlarken dikkatli olmakta fayda vardır. Grafikler, bir sitenin kalitesini belirleyen en ince özelliklerden biridir. Web tasarıma dair aradığınız her şeyi, http://mevese.com/ sayfasında bulabileceksiniz. Siz de bu adrese girerek web tasarıma dair birçok şeyi ücretsiz olarak öğrenebilirsiniz.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir