Windsurf Türkiye Şampiyonası Çanakkale’de Başladı

Windsurf Türkiye Şampiyonası Çanakkale’de Başladı
28 Ağustos 2009

Türkiye Yelken Federasyonu’nun 2009 yılı faaliyet programı içinde yer alan “Windsurf Türkiye Şampiyonası 3. Ayak” yarışları Çanakkale’de başladı.

Çanakkale Belediyespor Kulübü’ne tahsis edilen ve aynı zamanda Troia Yelken Kulübü ve Su Altı Spor Kulübü’nün de faaliyet gösterdiği Deniz ve Rüzgar Sporları Merkezi’nde başlayan yarışlarla ilgili açıklamalarda bulunan Çanakkale Belediye Başkan Vekili Celal Karakaş, Türkiye Yelken Federasyonu’nun 3. ayak yarışlarına ev sahibi olmaktan mutluluk duyduklarını belirterek, “Şampiyonanın birincisi Datça’da, ikincisi Alaçatı’da yapıldı. Üçüncüsü de Çanakkale’de yapılıyor. 3 gün boyunda 90 tane usta windsurf sporcusu Çanakkale’nin serin sularında sert rüzgarında yarışacaklar. Bu 3 günün sonunda Türkiye şampiyonu ortaya çıkacak” dedi.

Öte yandan yarışmaya katılan şampiyon windsurfçü Çağla Kubat ise Çanakkale’de çok güzel bir organizasyon hazırlandığını belirterek, “Sörf sporu ne kadar gelişirse bu bizleri mutlu eder. Çünkü Türkiye’yi yeteri kadar kullandığımızı düşünmüyorum. Türkiye’de sörf sporu yapılabilecek çok uygun yerler var. Çanakkale’de bunun bir örneği. Şuan çok güzel bir rüzgar var. Çok güzel yarışlar olacağını düşünüyorum” dedi. Kubat, Çanakkale ile Alaçatı arasındaki fark ile ilgili ise şu açıklamayı yaptı: “Her yerin kendine göre farklılıkları var. Alaçatı çok doğal bir güzellik. Sörfe yeni başlayanlar için çok uygun. Ancak yarışlar için bize çok zorlu bir koşul sağlamıyor.
Orada yarışmak çok kolay. Çanakkale bana biraz daha zorlu gibi görünüyor. Biraz akıntısı var. Biz yurtdışı yarışlarına gittiğimizde bu tip koşullarla da karşılaşıyoruz. Bunun için Türkiye’de yapılacak yarışların farklı coğrafi yerlerde yapılmış olması bizlere büyük fayda sağlıyor. Çanakkale’de bu anlamda çok avantajlı.”

Çok sayıda tanınmış windsurfçünün de katıldığı yarışmalar 30 Ağustos Pazar günü sona erecek. Pazar günü saat 16.00’da ise Kolin Hotel’de ödül töreni düzenlenecek.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir