‘XINJIANG : Ata Yurdu / Tahir Ün’ – Söyleşi & Atölye Çalışması

‘XINJIANG : Ata Yurdu / Tahir Ün’ – Söyleşi & Atölye Çalışması
03 Ocak 2012

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Fotoğraf Topluluğu (ÇOMÜFOT)’nun düzenlediği etkinlik 7 Ocak 2012 Cumartesi günü 15:00 – 16:30 saatleri arasında Çanakkale Deniz Müzesi Konferans Salonu’nda gerçekleşiyor.

Etkinlik iki farklı başlık içeriyor:

XINJIANG : ATA YURDU
Tahir ÜN’ün Çin Uluslararası Radyosu’nun davetlisi olarak Uygur Özerk Bölgesi’nde gerçekleştirdiği fotoğraf projesi “Xinjiang”, 2012 yılının Türkiye’de “Çin Yılı” olarak kutlanması münasebetiyle kültür, sanat, ticaret ve turizm alanlarında işbirliğini geliştirmek açısından da ayrı bir önem taşımakta.

Ardışık Fotoğraf ve Video Sanatında Bir İlişki Saptaması
Günümüzde, video ile hiçbir ilişkisi olmamış bir fotoğrafçı bile, artık fotoğraf makinasıyla bütünleşmiş bir de video-kamera taşımaktadır. Bu durumda her iki kayıt aracının tek elde toplanması bile sunum biçimlerinde olmasa da, üretim süreçlerinde teknik olasılıklar açısından aralarındaki sınırın ne denli ince bir çizgide olduğunun kanıtıdır.

Tahir Ün kimdir?
Tahir Ün, 1960 yılında Akhisar’da doğdu.
Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesini bitirdi. Aynı okulda iki yıl Sanat Tarihi Bölümü’nde Avrupa Sanatı eğitimi aldı. Çağdaş Sanat Merkezi ve Kara Elmas Üniversitesi’ nde fotoğraf eğitmenliği yaptı. Görsel sanatlarla ilgilenmekte ve İzmir’de yaşamaktadır.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir