Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Yangın Yönetim Merkezi İnşaat Çalışmaları Devam Ediyor

Yangın Yönetim Merkezi İnşaat Çalışmaları Devam Ediyor

Çanakkale’de Dardanos İlk Müdahale Merkezi alanı içine kurulan Yangın Yönetim Merkezinde inşaat çalışmaları hızla devam ediyor.

Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü önderliğinde yapımına başlanan Çanakkale yangın yönetim merkezi inşaatında çalışmalar sürüyor. Çetinel İnşaat tarafından yapımına başlanan ve 150 günde tamamlanması planlanan inşaat ile ilgili bilgi veren Orman İşletme Müdürü Rıfat Günen; “Yapımı için 2012 yılı yatırım programına alınan yangın yönetim merkezi binamızın 13 Temmuz itibariyle inşaatına başlandı. Şuanda birinci kat çıkıldı ikinci katın çıkılma çalışmaları ise devam ediyor. Bu binada yangın koordinasyonu ile ilgili büyük bir salonumuz olacak. Bu salon içinde televizyonlarımız ve araçlarımızı an ve an takip edeceğimiz sistemlerimiz yer alacak. Uçaklarımıza monte ettiğimiz sistem sayesinde yangını birebir görebileceğimiz televizyon ekranlarımız olacak. Bütün yangın organizasyonumuz ve yönetim birimlerimiz burada olacaklar. Ayrıca toplantı salonlarımız, helikopter personelimizin ki 2012 yılından sonra skorsky helikopterlerimiz gelecek. Bunlar için istirahat edecekleri mekanlar yer alacak. Bu binayı sadece orman yangınları için ileride oluşabilecek her türlü yangın ve afetler içinde kullanılabilecek bir bina olacak. Bu binamız ayrıca 1.2 milyon TL’ye mal olacak ve 1600 metrekarelik bir alan üzerinde kuruluyor. Binanın bize 15 Aralık tarihi itibariyle teslim edilmesi öngörülüyor” dedi.

[Medya Hedef]

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir