Yanlış Haber Asker Ailesini Hastanelik Etti

25 Nisan 2011

Bir haber ajansının Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde arkadaşı ile birlikte uğradığı silahlı saldırıda yaralanan Uzman Çavuş Yalçın Bozguç’un şehit olduğu şeklindeki haberi ile fenalık geçiren uzman çavuşun Çanakkale’nin Çan ilçesindeki ailesi hastanelik oldu.

Öncesi gün Hakkari’nin Yüksekova ilçe merkezinde Cengiz Topel Caddesi Eski Cezaevi Kavşağı’nda yüzü maskeli bir kişinin saldırısına uğrayan sivil giyimli uzman çavuşlar Çanakkaleli Yalçın Bozguç ve Kahramanmaraşlı Durdu Çapar, ağır yaralanarak Van’daki hastanelere kaldırılmıştı. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde tedavi altına alınan Durdu Çapar, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetmişti. Ancak bir haber ajansı, isimleri karıştırıp şehit olan kişiyi Çanakkaleli Yalçın Bozguç olarak açıklayınca Çanakkale’nin Çan ilçesindeki Bozguç ailesi fenalık geçirdi. Aldıkları haberle çocuklarının şehit olduğunu öğrenen aile hastanede tedavi altına alınırken, ardından şehit olan kişinin Kahramanmaraşlı Durdu Çapar olduğunu öğrendiler.

Yaralı Uzman Çavuş Yalçın Bozguç’un annesi Emine ve babası Ahmet Bozguç, aldıkları şehit haberi ile yıkıldıklarını ancak daha sonra gelen yanlış haber sebebiyle bir nebze de olsa sevindiklerini belirterek, “Şehit haberi gelince çok fena olduk ve hastaneye gitmek zorunda kaldık. Bunun üzerine komutanlarını arayıp durumu öğrenmek istedik. Karşımıza oğlumuz çıktı. Kendisi ile görüştük. Bize ameliyata gireceğini ve durumunun iyi olduğunu söyledi. Şehit olan diğer kardeşimizin ailesine sabır diliyoruz” dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir