Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Yaralı Caretta Caretta Tedavi Ediliyor

Yaralı Caretta Caretta Tedavi Ediliyor

Çanakkale Gökçeada bölgesinde baygın caretta caretta  bulundu ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Deniz Kaplumbağaları Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde tedavisi başlatıldı.

Konuyla ilgili yetkililerden aldığımız bilgiler şöyle; “20 Temmuz 2016 tarihinde Gökçeada Kuzu Limanı’nda halk tarafından baygın bir şekilde dişi bir caretta caretta bulundu. ÇOMÜ- DEKUM (Deniz Kaplumbağaları Uygulama ve Araştırma Merkezi) bilgisinde Orman ve Su İşleri Çanakkale İli Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından öncelikle Veteriner kliniğine aktarılan kaplumbağaya Dr. Özay Bedizci tarafından genel muayene yapıldı. Baş bölgesinde darp izi bulunan kaplumbağanın iç organlarının röntgeni çekildi ve kan analizleri yapıldıktan sonra Orman ve Su İşleri Çanakkale İli Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Dardanos Yerleşkesi’ne aktarıldı.  Uzun süre su üzerinde kaldığı ve dalma sorunu yaşadığı düşünülen kaplumbağanın veteriner hekim ve DEKUM’da gönüllü çalışan öğrenciler tarafından beslenme ve genel biyolojik durumu takip ediliyor.” 

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir