Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
YARDOP Çalışmaları Devam Ediyor

YARDOP Çalışmaları Devam Ediyor

Çanakkale?nin Biga ilçesinde Orman İşletme Müdürlüğü’ndeki Yanan Alanların Rehabilitasyonu ve Yangına Dirençli Ormanlar Tesisi Projesi (YARDOP) çalışmaları Orman Bölge Müdür Yardımcısı Osman Bayır ve Silvikültür Şube Müdürü Hüseyin Çankırı tarafından yerinde incelendi.

Son günlerde Çanakkale çevresinde meydana gelen yangınların anızlardan ormana geçmesinin önemine değinen yetkililer, YARDOP projesi kapsamında tesis edilen, ziraat ile ormanı ayırma yollarının öneminin bir kez daha görüldüğünü belirterek, bu kapsamda yapım çalışmaları hızla devam eden Karabiga projesinin kısa zamanda bitirilmesi için alınması gereken önlemler kararlaştırıldığını açıkladılar. Proje sahası içinde bulunan Kocadere Yangın Gözetleme Kulesini de ziyaret eden ekip, hem çalışanları denetledi, hem de proje uygulamalarını kuşbakışı görme imkanına kavuştu.

Karabiga YARDOP sahası incelemelerinden sonra Biga İşletmesinde kayın ormanlarında yapılan sıklık-sırıklık bakım kesimleri ile Yenice Orman İşletmesinin sürgün kökenli meşe ormanlarında yapılan koruya tahvil çalışmaları da incelendi. Silvikültür Şube Müdürü Hüseyin Çankırı yapılan kesimlerde uygulanan silvikültür tekniği hakkında bilgi verdi.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir