“Yas Tutuyoruz, Hakkımızı İstiyoruz!”

01 Haziran 2015

Samsun’da öldürülen Uzman Dr. Kamil Furtun, sağlık çalışanlarının en temel sorunlarından biri olan “can güvenliği” konusunu yeniden gündeme taşıdı. Bugün Dr. Furtun için Çanakkale’de eylem yapan doktorlar hep bir ağızdan seslenerek; “Yasta Değil, İsyandayız” dediler.

Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi’nde görevi başındayken uğradığı silahlı saldırı sonucunu hayatını kaybeden Op. Dr. Kamil Furtun için bugün Türkiye genelinde gerçekleştirilen iş bırakma eylemine Çanakkale Tabip Odası üyeleri, SES Çanakkale Şubesi üyeleri ile Çanakkale’de hizmet veren birçok sağlık çalışanı katılım gösterdi. Bugün saat 09.30’da Çanakkale Devlet Hastanesi bahçesinde başlayan eylemler, yine saat 12.30’da aynı yerde süren basın açıklaması ile devam etti. Çanakkale Belediyesi Başkanı Ülgür Gökhan’ında katıldığı eylemde sağlık çalışanları yaşananlarla ilgili olarak şunları kaydetti:
“İstifa etmek bir erdemdir. Biz tüm Türkiye’deki bu çarpık sağlık sistemini gören dürüst, erdemli idarecileri topyekün istifaya davet ediyoruz. Tüm sağlık emekçileri bir olmaya, birlik olmaya davet ediyoruz. Katledilen arkadaşımız Dr. Kamil Furtun’un ailesinin acısı, acımızdır” dedi.

Ardından Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü binası önüne kadar yürüyüş yapan doktorlar, burada üzerinde “Yastayız, Öfkeliyiz,İsyandayız” yazılı siyah bir çelenk bıraktılar. Eylemde sık sık slogan atan doktorlar, ayrıca Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nu istifaya çağırdılar.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir