Yaşam İçin 4 Adalet Toplantısı Düzenlenecek

11 Nisan 2013

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi Çanakkale oluşumu, “Yaşam İçin 4 Adalet” temalı kampanyanın tanıtımı için partinin eş sözcüsü Av. Arif Ali Cangı’nın katılacağı bir söyleşi düzenleyecek.

12 Nisan 2013 Cuma günü saat 18:00’de Yalıhanı’nda gerçekleşecek olan söyleşi ile ilgili şu bilgilendirilmede bulunuldu;

Su, ekmek, kimlik ve söz… Her gün bunlar için mücadele ediyoruz. İnsanca yaşayabilmek, dik durabilmek; en basit ve en sıradan ihtiyaçlarımıza erişebilmek için çabalıyoruz. İşsizliğin, geçim sıkıntısının, ayrımcılığın, eş ve aile baskısının, gündelik şiddetin hayatımızı zehir etmemesi için didiniyoruz. Etnik kökenimizi, dini inancımızı ya da inançsızlığımızı, cinsel yönelimimizi saklamamak için; İçtiğimiz suyun, yediğimiz yemeğin, soluduğumuz havanın sağlığımıza zarar vermemesi için her gün zorluklarla boğuşuyoruz. Bu adaletsizlik değil mi? Evet. Peki değişmesi mümkün mü? Evet. İnsanca ve adil bir yaşam 4 A ile, yani 4 Adalet ile mümkün… İktisadi adalet, tanınma adaleti, çevre ve iklim adaleti, katılım adaleti sağlanırsa, toplumsal adalet de gerçekleşir, adil bir yaşam da.

Yeşiller ve Sol Gelecek partisi Çanakkale oluşumu yaşam için 4 adalet temalı kampanyanın tanıtımı için Çanakkale’de bir toplantı düzenliyor. 12 nisan 2013 cuma günü saat 18:00’de yalıhanı’nda yapılacak toplantıya Yeşiller ve Sol Gelecek partisi eş sözcüsü Av. Arif Ali Cangı katılacak.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir