“YAŞAMAK HAKKIMIZ KADIN GİBİ YAŞAYACAĞIZ!”

Şebnem Göksel
08/12/2016
08 Aralık 2016

ÇOMÜ Üniversiteli Kadın Kolektifi üyeleri, Adana’da katledilen Songül Erçil ve parkta spor yaptığı sırada saldırıya uğrayan 4 aylık anne Ebru Tireli için meydanlardaydı.

ÇOMÜ Üniversiteli Kadın Kolektifi üyeleri, Mümtaz Pirinçciler Meydanı’nda tüm katledilen kadınlar için bir eylem gerçekleştirdi.

Ellerinde “Ebru Tireli Yalnız Değildir, Bir Kadın Daha Eksilmeyeceğiz” pankartları taşıyan ÇOMÜ Üniversiteli Kadın Kolektifi üyeleri, uzun süre ses çıkarma eylemi yaptı. Ardından basın açıklaması yapan üniversiteli gençler, Adana’da katledilen Songül Erçil ve hamile olduğu için spor yapmasının uygun olmadığını söyleyenler tarafından saldırıya uğrayan Ebru Tireli’nin yalnız olmadığını belirtti.

1

Üniversiteli öğrenciler basın açıklamasında; ”Yaşananların hiçbir açıklaması yapılamaz. Her geçen gün erkek şiddetine maruz kalıyoruz. Bu yaşananlar hamile bir kadının sokakta gezmesi terbiyesizliktir diye bir zihniyetin ürünüdür. Şiddet meşrulaştırılamaz. Tecavüzcüler iyi hal indirimi alamaz. Katiller haklı çıkarılmaz. Sokakları terk etmiyoruz. Ve yine diyoruz ki; sanmayın yastayız. Bizler katledilen, sokakta saldırıya uğrayan,yakılan,öldürülen,evde işte gerek psikolojik, gerek fiziksel şiddete maruz kalan bütün kadınların intikamını alacağız, alışmayacağız. Susmayacağız. İtaat yok isyan var” dediler.

1

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir