Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Yavru Puhu Kuşuna Köylüler Sahip Çıktı

Yavru Puhu Kuşuna Köylüler Sahip Çıktı

Çanakkale?nin Çan ilçesine bağlı Küçükpaşa köyünde bulunan Türk Telekom Santral binasının çatı katındaki yuvasından karayolu üzerine düşen yavru Puhu kuşuna köylüler sahip çıktı.

Ormanlık alanlarda yaşamını sürdüren Puhu kuşunun 20 yıldan buyana aynı yuvada yavrularını büyüttüğünü belirten Ferhat Kaya, (46) “Yusufcuk adı da verilen bu kuşun Meteorolojik özelliğinin de bulunduğunu söyledi. Havaların soğuyup, ısınacağını kuşun ötmesinden anlayabiliyoruz. Yıllardan buyana bu kuştan faydalanıyoruz? dedi.

Yavru Yusufcuk kuşunu yol üzerinden alarak yuvasına bir sopa yardımı ile bırakan Şevket Çubuk, (46) Türk Telekom Santralinin soğutulması için konan klimanın Puhu kuşlarının yuva çıkışını kapattığını da belirterek, ?Bu klima kuşların uçuşlarını engelliyor. Bu sebeple istenmeyen kazalara sebep olması sebebiyle klimanın başka bir tarafa alınmasını istiyoruz? dedi.

İHA

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir