Yazdığı Kitabın Geliriyle İlköğretim Okulundaki Özel Eğitim Sınıfını Yeniledi

01 Mart 2012

Çanakkale’nin Biga ilçesinde zihinsel engelli annesi Gülümser Esen, yazdığı “Umutlar Şaha Kalkıyor” kitabından elde ettiği gelirin yüzde 80’iyle Çiçeklidede Özel İdare İlköğretim Okulu özel eğitim sınıfının baştan sona yenilenmesini sağladı.

Açılışta bir konuşma yapan Çiçeklidede Özel İdare İlköğretim Okulu Müdürü Musa Çetin, sınıfın yeniden düzenlenmesine emeği geçen herkese teşekkür ederek, “Bu konuda önemli bir payı olan Gülümser Esen ile Biga Kaymakamı Fatih Genel’e çok teşekkür ediyorum. Özel eğitim sınıfımızın düzenlenmesinde öğretmenlerimizin önerileri dikkate alındı ve sınıf bu şekline kavuştu. Sınıfımızda 2 öğretmenimiz ve 11 öğrencimiz bulunuyor. İstanbul’dan bir özel eğitim okulundan atletizm şenliği için davet aldık. Oraya katılacağız. Ayrıca 13 Mayıs’ta da etkinliğimiz olacak” dedi.

Biga Kaymakamı Fatih Genel ise düzenlemesi yapılan özel eğitim sınıfının diğer okullara da örnek olması gerektiğini söyleyerek, “Özel eğitim sınıfları bizler için çok önemli. Bir okulumuzda 2 öğrenci bile olsa özel eğitim sınıfı açılabilir ve öğretmen atanabilir. Bu konuda duyarlıyız. Bu özel eğitim sınıfı diğer okullarımıza da örnek olmalı” dedi.

Engelli annesi Gülümser Esen de yazdığı kitaptan elde ettiği gelirin böyle bir amaçla kullanılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Törene; Biga Kaymakamı Fatih Genel, Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Burhan Avlanır, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir