Yeni Çiftçi Kayıt Sistemi Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Yeni Çiftçi Kayıt Sistemi Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı
28 Kasım 2013

Yeni Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS)’nin işleyişi ve uygulama aşamalarını konu alan bir bilgilendirme toplantısı yapıldı.

21 Kasım 2013 tarihinde Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü toplantı salonunda 18 Kasım 2013 tarihinde veri girişine açılan Yeni Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS)’nin işleyişi ve uygulama aşamalarını konu alan bir bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya Şube Müdürleri, İlçe Müdürleri, İl ve İlçe ÇKS sorumluları ile veri girişi yapan personeller katıldı.

Toplantıda; ÇKS İl Sistem Sorumlusu Mühendis Ali Kurt tarafından yeni sistemin işleyişi ve fonksiyonları hakkında bir sunum yapıldı. Sunumun ardından Yeni Çiftçi Kayıt Sistemine veri girişinin nasıl yapılacağı uygulamalı olarak gösterildi.

Alınan bilgiye göre, Yeni Çiftçi Kayıt Sisteminde üreticilerin; gerçek kişi bilgileri (Mernis), tüzel kişi bilgileri (Vedop), tapu bilgileri (Takbis), fatura-müstahsil bilgileri (e-Fatura), sertifika bilgileri (TTSM) ve borsa tescil bilgileri (Vedop)’tan sistem üzerinden alınarak kayıt işlemi tamamlanıyor. Yeni sistemde tüm kadastro parselleri sayısallaştırılmakta, uydu görüntüleri yardımı ile tarımsal faaliyet yapılan alanlar belirlenmekte ve bu parseller destekleme kapsamına alınmakta.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir