Yeni Evreşe Meydanı Törenle Açıldı

10 Eylül 2012

Çanakkale’nin Gelibolu ilçesine bağlı Evreşe beldesinde Evreşe Meydanı düzenlenen törenle açıldı.

Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, AK Parti Esenyurt İlçe Başkanı Şenay Değer, AK Parti Gelibolu İlçe Başkanı İsmail Ege, partililer ve çok sayıda vatandaşın katıldığı açılışta bir konuşma yapan Evreşe Belediye Başkanı Dr. Ali Kamil Soyuak “Yaptıklarımız hayretle izleniyor, Evreşe’de yaşanan değişim, bazılarının hayalini bile kuramadıkları boyuttadır. Devraldığımız perişan bir Belediye’yi çalışan, hizmet üreten, vatandaşıyla kucaklaşan, Evreşe’ye yeni bir çehre kazandıran bir yönetim haline getirdik. Evreşe’yi AK Parti Belediyecilik anlayışıyla tanıştırdık. Evreşelilerle el ele verdik gelişen, değişen, büyüyen güçlü bir Evreşe inşa ediyoruz. Esenyurt Belediyesi gibi kardeş belediyelerimizde bizlere bu çabamızda gereken tüm desteği veriyor. Parkımızın yapımını üstlenen başta Esenyurt Belediye başkanımız Necmi Kadıoğlu’na ve tüm Esenyurt Belediyesi çalışanlarına, Esenyurt AK Parti İlçe Başkanımız ve Teşkilatlarına Evreşe Halkı adına teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu’na fahri hemşehrilik beratı ve kentin anahtarının sunulmasından sonra bir konuşma yapan AK Parti Gelibolu İlçe Başkanı İsmail Ege; “Bizim için Evreşe, Ak Parti Belediyeciliğinin, dayanışmanın, kardeşliğin bir örneğidir. El ele verilerek büyük engellerin üstesinden gelinebileceğinin sembolüdür. Esenyurt Belediyesi dayanışmanın, kardeşliğin güzel bir örneğini sergilemiş Evreşe’mize bu güzel meydanı kazandırmıştır. Bu katkılarından dolayı, AK Parti Belediyecilik anlayışını bu şekilde ortaya koymalarından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu “Viran bir Esenyurt alıp bugün bambaşka bir Esenyurt yaratmayı başardık. AK Parti Belediyecilik anlayışı yönetime geldiği her yerde bunu başarmıştır, Evreşe’de başaracak. Umuyoruz ki Gelibolu’da AK Parti Belediyecilik anlayışını tercih edecek ve bugün kaderimiz diye düşündükleri olumsuzlukların, hiçte kaderleri olmadığını görecektir. Az önce verilen hemşehrilik beratı ve Evreşe’nin anahtarı beni de artık sizlerden biri yaptı. Bundan sonra bende sizlerin bir ağabeyi, bir kardeşiyim, ben de sizler gibi bir Evreşeliyim” dedi.

Yapılan konuşmalar sonrası kurdelanın kesilmesiyle meydan hizmete açıldı. Açılış sonrası esnaflarla ve Evreşelilerle sohbet eden Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu ve beraberindekiler, belediye parkında yapılan bir sünnet düğününü de ziyaret ederek Evreşe’den ayrıldılar.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir