Yeni Kardeş Kent Elçisi Fatma Çağlan

Yeni Kardeş Kent Elçisi Fatma Çağlan
12 Temmuz 2013

2005 yılından bu yana kardeş kent olan Çanakkale ve Osnabrück arasında devam eden “Kardeş Kent Elçisi değişimi” devam ediyor. Bir yıl boyunca kentimizi, Çanakkale Kardeş Kent Elçisi olarak Almanya’nın Osnabrück kentinde Fatma Çağlan temsil edecek.

Çanakkale Belediyesi’nden yapılan açıklamada 1989 Almanya doğumlu olan Fatma Çağlan’ın üniversite eğitimi için geldiği Türkiye’de, Hacettepe Üniversitesi Almanca mütercim tercümanlık bölümünü bitirmiş olduğu ve buraya yerleştiği belirtildi. Uzun süredir katıldığı gençlik değişim faaliyetlerinden yola çıkarak Çanakkale Belediyesi’ne Kardeş Kent Elçisi olarak başvuran Çağlan, Ekim ayından itibaren Almanya’daki Kardeş kent Osnabrück’te bir yıl boyunca görev yapacak.

Fatma Çağlan, göreviyle ilgili yaptığı konuşmada şu ifadelere verdi:

“2007 yılından bu yana aktif olarak katıldığım gençlik değişim programları sayesinde birçok kültürün bir araya getirilmesi ve şehirlerin tanıtılması bana birçok artı katmıştır ve birçok alanda ufkumu genişletmiştir. İki şehir arasındaki bağlantıları daha da güçlendirmek, memleketim olan Çanakkale’yi güzel bir şekilde temsil etmek benim için oldukça gurur vericidir. Bundan yola çıkarak Belediyemizin bana sağlamış olduğu bu imkanı çok iyi değerlendireceğimin sözünü veriyorum ayrıca Sayın Başkanımıza teşekkür etmek istiyorum.”

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir