Yeni Kordon Düzenleme Projesi’nin Tasarım Aşamasında Sona Gelindi

16 Mayıs 2012

Çanakkale’nin dinlence ve eğlence alanlarından biri olan Yeni Kordon’da mevcut kordon düzenlemesine alternatif olarak kurgulanan düzenleme projesinin tasarım aşamasında sona gelindi.

Çanakkale Belediyesi’nden yapılan açıklamada Devlet Su İşleri Müdürlüğü’nün önündeki sahil kesiminden Kepez’e kadar uzanan sahil bandında planlanan düzenleme projesinin yapımına, söz konusu alanın yoğun konut bölgesi olması ve mevcutta da rıhtımın bulunması nedeniyle Dabakoğlu Tesisleri’nin doğusundan, hali hazırda restaurant olarak kullanılan eski salhanenin bulunduğu yere kadarki alanda başlanacağı; projenin ilk etabını oluşturan alanın toplam uzunluğunun 685 m. ve toplam proje alanının ise 10.407 m2 olduğu; sadece yaya trafiğine açık olarak tasarlanan proje kapsamında gerçekleştirilecek çalışmalar ile söz konusu alanda 2 adet meydan düzenlemesi, çocuk oyun alanları, açık hava spor alanları, görme engelliler için yürüyüş aksı, wc ? duş, soyunma kabinleri, bisiklet yolu ve plaj voleybolu sahasının Yeni Kordon’a kazandırılacağı ve Yeni Kordon Düzenleme Projesi’nde ağırlıklı olarak doğal taşlar kullanılacak olup yeşil alan düzenlemelerinde de söz konusu alanın bilinen adının “İğdelik” olması dikkate alınarak iğde ağaçlarının kullanılmasına özen gösterileceği belirtildi.

Gerçekleştirilecek alt ve üst yapı yatırımlarının ardından Yeni Kordon’un kente alternatif bir cazibe merkezi olarak kazandırılması hedefleniyor.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir