Yeni Osnabrück Kardeş Kent Elçisi Meltem Erden Görevine Başladı

Yeni Osnabrück Kardeş Kent Elçisi Meltem Erden Görevine Başladı
12 Kasım 2013

Çanakkale ile Almanya’nın Osnabrück Kenti arasında, 2005 yılında başlatılan Kardeş Kent Elçi Değişim Programı yıllardır iki kent arasındaki bağları sağlamlaştırarak devam ediyor. 2013 ? 2014 yılı Osnabrück Kardeş Kent Elçisi olarak Çanakkale’ye gelen Meltem Erden görevine başladı.

Kardeş Kent Osnabrück ile Çanakkale Belediyesi arasındaki sosyal ve kültürel etkinlikleri yürütmek ve iki kent arasında bir köprü oluşturmak amacıyla kentimize gelen yeni Kardeş Kent Elçisi Meltem Erden Çanakkale’deki görevini Eylül 2014’e kadar sürdürecek. 27 Ağustos 1988 Ahlen doğumlu olan Meltem Erden, ailesi ile birlikte 2004 yılında Osnabrück’e taşınarak burada bitirdiği lisenin ardından Vergi Danışmanı olarak meslek eğitimini de tamamladı.

Kardeş Kent Elçiliğine başvurma süreci hakkında bilgi veren Erden, “Kardeş Kent Elçiliğine başvurmam şans eseri oldu. Osnabrück Belediyesi tarafından verilen bir yıl süre ile görev alacak Elçi arandığı ilanını okuduğumda fazla düşünmeden başvuruda bulundum. Bu görevin bana büyük ölçüde tecrübe kazandıracak olmasından ziyade, böyle güzel bir görevde iki kentin kardeşliğini pekiştirme çalışmaları içinde yer alabilmek benim için çok onur verici. Bu bir yıllık görev süresinde hedefim, Osnabrück’ü burada en güzel şekilde temsil etmek ve aynı zamanda kardeşlik adına güzel projeler gerçekleştirmek” dedi.

Çanakkale’ye kısa bir süre önce gelmesine rağmen kenti çok beğendiğini ifade eden Erden, “Çanakkale çok güzel bir şehir, özellikle kordonu beni çok etkiledi. Akşamüstü kordon boyunda yürürken gün batımını izlemek aynı zamanda dalgaların ve martıların sesini dinlemek oldukça huzur verici. Çanakkale tek kelimeyle muhteşem bir şehir. Çanakkale’nin manzarası gibi yaşam biçimi, insanları ve aktiviteleri de çok güzel. İnsanları güler yüzlü, cana yakın ve yardım severler. Burada birçok sosyal aktivitenin oluşu bende gerçekten olumlu izlenimler bıraktı. Adında da söylendiği gibi ‘Barışın Kenti’ Çanakkale huzurlu, anlayışlı ve barış dolu bir şehir” diye konuştu.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir