Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Yeni Yılı, Boğazın Serin Sularında Karşıladı!

Yeni Yılı, Boğazın Serin Sularında Karşıladı!

Çanakkale’nin tanınan esnaflarından Deniz Polat, yeni yılla sağlıklı ve zinde başlamak için Yat Limanı’nda bulunan kayalıklardan denize girdi.

1
“2017 Çanakkale yılı”, adı altında geçen sene denize girme etkinliği başlattığını söyleyen Deniz Polat, dün Yat Limanı’nda bulunan kayalıklardan denize girdi. Geçen senede etkinliğe katılım olmadığını belirten Polat, etkinlik öncesinde yaptığı açıklamada;“İki yıldır bu etkinliği düzenliyorum ama katılımcı olarak kimse gelmedi. Bende kendi başıma bir farkındalık yaratmak için denize giriyorum. Bu sene ikincisini yapıyoruz. Burada amaç, sağlıklı beden ve ruhu kanıtlamak. Yeni yıla akşamdan kalma olmadan sağlıklı bir şekilde girmeyi amaç edindik. İki yıldır yapıyorum. Su pek soğuk değil. Bu tip aktiviteleri İskandinav ülkelerinde de yapıyorlar. Suyun sıcaklığı sanırım on derecedir. Çok uzun kalmadıkça bir sorun olacağını düşünmüyorum. Umarım önümüzdeki yıllarda daha çok katılımcı olur. Çanakkale gençleri olarak deniz kıyısında yetişen bir nesil olarak bu tarz etkinliklerle haşır neşir olmalıyız, denizle aramızı daha yakın tutabiliriz. Gençlerimiz alkol ve sigaradan uzak durup, deniz sporlarıyla ilgilenmeleri gerekir. Amacımız deniz sporlarına dikkat çekmek” ifadelerine yer verdi. Daha sonra tek başına boğazın serin sularına dalan Polat, etkinlik sonunda kayalıklarda bulunan vatandaşlar tarafından büyük alkış aldı. Etkinliğin sonunda katılımcılara çay ikramında bulunuldu.

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir