Yeni Yılın İlk Meclisi Troia Yılı İle Başladı…

Yeni Yılın İlk Meclisi Troia Yılı İle Başladı…
06 Ocak 2018

Çanakkale Belediye Meclisi’nin 2018 yılı ilk toplantısı, Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte pasta kesimi ve toplu fotoğraf çektirilmesi ile gerçekleşti.

Yeni yılın ilk meclis toplantısında pasta kesiminin ardından, Troia Antik Kenti’nin UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası listesine alınışının 20. yılı olan 2018’in Troia Yılı ilan edilmesi nedeni ile meclis üyeleri, Troia Yılı için hazırlanan şapkalar ile toplu fotoğraf çektirdiler.

“Fuar ve Festivallerde Troia Yılını Tanıtacağız”
Toplantıda meclis gündemi öncesinde açılış konuşması yapan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Troia Yılının önemine vurgu yaptı. Başkan Gökhan konuşmasında; “Troia Antik Kentinin UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası listesine alınışı nedeniyle hepimizin bildiği gibi 2018 yılı Troia Yılı olarak ilan edilmişti. Çeşitli kamu kuruluşları ve STK’ların öncülüğünde yürütülen çalışmalara, Çanakkale Belediyesi olarak bizler de çeşitli etkinliklerle destek vereceğiz. Bu kapsamda ilgili birimlerimizin hazırlamış olduğu çalışmalar var; çeşitli sergilerin yanı sıra katılacağımız fuar ve festivallerde Troia 2018’e dikkat çekeceğiz” dedi.

“Şarkı Çalışmamız Var”
Troia Yılı nedeni ile Çanakkale Belediyesi tarafından yapılması planlanan etkinlikler ile ilgli bilgi veren Başkan Gökhan; “Troia Yılı kapsamında bir şarkı besteletme çalışmamız var. Bu konuda ünlü söz yazarları ve bestecilerle temas halindeyiz. Görüşmelerimiz neticesinde bir şarkı besteletip bunu festivalde kullanmayı düşünüyoruz. Bu arada 10 Ocak tarihinde 17 Burda AVM’de “Bir Zamanlar Troia” resim sergimiz başlayacak. Tüm kentlimizi resim sergimize davet ediyorum” dedi.
Meclis toplantısı Başkan Gökhan’ın açılış konuşmasında yaptığı gündem değerlendirmesinin ardından meclis gündeminde yer alan konuların görüşülmesi ile devam etti.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir