Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Yeni Yol Havran ile Yenice Arasında Ticaret Köprüsü Olacak

Yeni Yol Havran ile Yenice Arasında Ticaret Köprüsü Olacak

Balıkesir’in Havran ilçesini Çanakkale’nin Kalkım bölgesine bağlayacak olan yolun iki ilçe arasında ticaret köprüsü olacağı bildirildi.

Havran Kaymakamı Fatih Genel, Kalabak köyü muhtarı Servet Kansoy ve Fazlıca köyü muhtarı Yahya Şentürkler ile birlikte yol genişletme çalışmalarının yapıldığı Edremit’in Hanlar bölgesine gitti. Kaymakam Genel, “Bu yolda dört dözer çalışıyor. Yaklaşık 20 gün sonra buradaki çalışmalar sona erecek. Yol ile Edremit’e gelmeden araçlar buradan Çanakkale’nin Agonya bölgesine geçebilecekler. Mesafe önemli ölçüde kısalmış olacak. Yakıt tasarrufu sağlayacak. Yolun açılması için araç ve ekipmanı bizlere temin eden Balıkesir Valisi Sayın Selahattin Hatipoğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Akif Okur, Havranlı İl Genel Meclis üyelerimize her iki köy muhtarımıza emek veren personelimize teşekkür ediyorum. Bu yol açıldığında Havran ile Yenice ilçeleri Kalkım bölgesi arasında önemli bir ticaret köprüsü olacak. Bu yol sayesinde Edremit Çayiçi caddesindeki trafik de hafiflemiş olacak. Bu yol her bakımdan çok önemli “şeklinde konuştu.
İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir