Yeni Zelanda Büyükelçisi Browne’den Vali Tuna’ya Ziyaret

23 Nisan 2011

Yeni Zelanda Ankara Büyükelçisi Tony Browne, Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna’yı makamında ziyaret etti.

Çanakkale Kara Savaşlarının 96’ncı yıldönümü etkinliklerine katılmak için Çanakkale’ye gelen Büyükelçi Browne ziyarette yaptığı konuşmada Çanakkale’nin Yeni Zelanda’daki önemine değindi. Browne, konuşmasında ayrıca Yeni Zelanda’dan törenlere katılmak için bir çok kişinin başvuru yaptığını ve heryıl bu başvuruların arttığını belirterek bundan mutlu olduklarını ifade etti.

Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna ise konuşmasında ziyaretten dolayı memnuniyetini ifade ederek, Çanakkale?nin Yeni Zelanda ile dostluğunun önemine değindi.

“Gelibolu Kupası 1. Fotoğraf Yarışması”

Çanakkale Valiliği ile Yeni Zelanda Büyükelçiliği tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen “Gelibolu Kupası 1. Fotoğraf Yarışması”nın ödül töreni Prof. Dr.Türkan Saylan Belediye Sosyal Tesislerinde yapıldı.

Düzenlenen etkinlikte “Gelibolu Kupası 1. Fotoğraf Yarışması”nın birincisi İbrahim Bodur Lisesi öğrencisi Burcu Akçay olurken, ikinciliği Milli Piyango Anadolu Lisesi öğrencisi Gediz Edremitoğlu, üçüncülüğü ise Buse Yıldırım aldı.

Yarışmaya giren öğrencilere ödüllerini Büyükelçi Tony Browne, Vali Güngör Azim Tuna ve Belediye Başkanı Vekili Celal Karakaş verdi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir