Yeni Zelanda Büyükelçisinden Vali Çınar’a Ziyaret

Yeni Zelanda Büyükelçisinden Vali Çınar’a Ziyaret
25 Ağustos 2014

Bir önceki büyükelçinin Yeni Zelanda Hükümeti tarafından bir başka görevle ülkesine dönmesi üzerine göreve bir ay önce atanan Jonathan Curr ve beraberindeki heyet, Vali Çınar’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette açıklama yapan Vali Çınar, “Büyükelçinin ülkemize atanmasından dolayı memnuniyet duymaktayız. Ülkemiz ve Çanakkale’nin Yeni Zelanda ile Tarihi ve Kültürel yakınlığı nedeniyle kendisi ile bundan önceki büyükelçilerle olduğu gibi yakın ve uyumlu bir çalışma içerisinde olacağımıza eminiz. Yeni görevinden ötürü Büyükelçiyi kutluyor, hoş geldiniz diyor, yeni görevinde başarılar diliyorum” dedi.

Büyükelçi Curr da yaptığı açıklamada, “Türkiye’de ve Çanakkale’de olmaktan büyük onur duyuyorum. Çanakkale ülkemiz açısından çok özel bir coğrafya. Ülkelerimiz arasında Sayın Valinin de belirtiği gibi tarihi ve kültürel yakınlıklar bulunmaktadır. Görevim sırasında bu yakınlıkları daha ileri düzeylere taşımak için gereken her şeyi yapacağımı ifade ediyorum” dedi.

Ziyarette Büyükelçinin yanısıra idari yönetici Jessie Gunn ve danışman Hale Kıvanç Altan ile Vali Yardımcısı Hüseyin Kulözü de hazır bulundu.

Valilik Şeref defterinin imzalanmasının ardından, Vali Ahmet Çınar ile Yeni Zelanda Başkonsolosu Jonathan Curr ziyaretin anısına birbirlerine çeşitli hediyeler takdim etti.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir