Yeni Zelandalı ve Türk Karateciler Dostluk Turnuvasında Mücadele Edecek

21 Nisan 2011

Çanakkale Kara savaşları’nın 96. yıldönümü etkinlikleri kapsamında Yeni Zelandalı ve Türk karateciler Çanakkale’de dostluk turnuvasında mücadele edecek.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Karate Federasyonu Koordinatörü Bilge Soylu, Türkiye Karate Federasyonu’nun 24-25 Nisan’daki törenler kapsamında Yeni Zelanda ve Avustralya Karate Federasyonlarına dostluk maçı yapmak amacıyla teklifte bulunduğunu belirterek “Bu teklifimize Yeni Zelanda’dan olumlu cevap aldık. Bu kapsamda 24 Nisan günü Çanakkale’de Yeni Zelanda’dan 11, Türkiye’den de 9 olmak üzere toplam 20 sporcu ile barış ve dostluk için Çanakkale’de turnuvada mücadele edeceğiz” dedi.

Öte yandan yeni Zelanda Karate takımının Antrenörü Braedyn Birss ise Türkiye’nin dünyada karate konusunda önemli bir yerinin olduğunu belirterek, “Bu sebeple Çanakkale’de olmak bize ayrı bir mutluluk veriyor. Ayrıca benim büyük büyük babam Çanakkale savaşında hayatını kaybetti. Yıllar önce birbirleriyle savaşan ülkelerin torunları olarak bugün burada barış ve dostluk için turnuvada bir araya gelmemiz büyük mutluluk” dedi.

Turnuvada mücadele eden Türkiye Karate Milli Takımının rekortmen sporcusu Neslihan Çalışkan da dostluk turnuvasının önemine değinerek, “Hedefim Malezya’daki dünya şampiyonasında derece ile ülkeme dönmek” dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir