Yenice MYO’da Girişimcilik Derslerine KOSGEB Desteği

Yenice MYO’da Girişimcilik Derslerine KOSGEB Desteği
12 Ağustos 2014

Girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak ve girişimcileri iş planı kavramı ile tanıştırarak başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamak amacı ile verilen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi, Yenice MYO programlarında Girişimcilik I ve Girişimcilik II seçmeli derslerinde 2. sınıf öğrencilerine verilecek.

ÇOMÜ Rektörlüğü vasıtasıyla, Yenice MYO tarafından KOSGEB’e yapılan başvuru uygun görülmüş olup, İşletme Yönetimi, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Bankacılık ve Sigortacılık 1. ve 2. öğretim, Dış Ticaret 1. ve 2. öğretim, Lojistik 1.ve 2. öğretim, Pazarlama, Tekstil Teknolojileri ve Mimari Dekoratif Sanatlar programlarının öğretim planları yeniden düzenlenmek suretiyle 2014-2015 akademik yılı güz ve bahar dönemlerinde 56 saat süreli Girişimcilik I ve Girişimcilik II seçmeli derslerini her iki dönemde alıp başarı ile tamamlayan öğrenciler, KOSGEB’in Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Katılım Belgesi alabileceklerdir.

Söz konusu Girişimcilik I ve Girişimcilik II seçmeli dersleri, KOSGEB Destek Programları Yönetmeliği çerçevesinde uygulanan Girişimcilik Destek Programı kapsamında düzenlenen bir Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi olarak değerlendirilmektedir. Günümüzde İşletmeler ve KOSGEB arasında yapılan işbirliği ile düzenlenen kurslar ve teklif edilen projelerin uygun bulunması halinde hibe desteği alınabilmektedirler.

Eğitim sonunda girişimci adayların kendi iş fikirlerine yönelik iş planlarını hazırlayabilecek bilgi ve deneyimi kazanmaları hedeflenmektedir. Ayrıca Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini alıp başarılı olan ve KOSGEB Girişimcilik Desteğini almayı hak edenler, bu uygulama ile yeni kuracakları iş yerlerinin kuruluş giderleri, makine teçhizat giderleri ve işletme giderlerini (bir bölümü, ya da tamamı) karşılamak amacı ile 30.000 TL hibe, 70.000 TL faizsiz kredi şeklinde desteklenmektedir.

ÇOMÜ’nün farklı birimlerinde de uygulanan KOSGEB – Üniversite işbirliğine Yenice MYO olarak katıldıklarını söyleyen Yenice MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mülayim Güre “Öğrencilerimizin iş hayatına kazandırılması adına bu iş birliği önemli bir avantaj sağlayacak ve öğrencilerimizin ufkunu açacak” diyerek KOSGEB’in Çanakkale Şube Müdürlüğü’ne teşekkür etti.

[comu.edu.tr]

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir