Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Yenice’de ‘Benim Kültürüm’ Konulu Resim Yarışması Düzenlendi

Yenice’de ‘Benim Kültürüm’ Konulu Resim Yarışması Düzenlendi

Çanakkale’nin Yenice ilçesinde Pazarköy Şehit Halil Kandemir İlköğretim Okulu tarafından yürütülen Avrupa Birliği “Hayat Boyu Öğrenme” projeleri dahilinde “Comenius Çok Taraflı Okul Projesi”nin yaygınlaştırılması amacıyla “Benim Kültürüm” konulu resim yarışması düzenlendi.

İlköğretim okulu öğrencileri arasında düzenlenen “Benim Kültürüm” konulu resim yarışmasında birinci kademe öğrencilerinde ilk üç dereceyi Akçakoyun Yatılı İlköğretim Okulu (YİBO) öğrencileri paylaştı.

Yarışmanın birinci kademe öğrencileri değerlendirmesinde 5/B sınıfından Haluk Yüce birinci, 4/A sınıfından Gizem Parlar ikinci ve yine 4/A sınıfından Figen Meşe üçüncü oldu. Yarışmada, ikinci kademe öğrencilerinde ise Pazarköy Şehit Halil Kandemir İlköğretim Okulu 8/C sınıfından Burcu Erdeal birinciliği, Atatürk İlköğretim Okulu 7/A sınıfından Oğuz Birkan Akgün ikinciliği ve Atatürk İlköğretim Okulu 6/B sınıfından Duygu Birgül üçüncülüğü elde etti.
İHA

Jan Amos Comenius Kimdir? (1592 – 1670)

28 Mart 1592 Moravya’da (şu anki Çek Cumhuriyeti) doğmuştur. Almanya’da Heidelberg Üniversitesinde eğitim görmüş ve din adamı ve okul müdürü olmuştur. 30 yıllık Savaş Polonya’ya göç etmesini zorunlu kılmıştır. Polonya’da iken Polonya’nın eğitim sisteminin reformu için kitaplar yazmıştır. Bu kitaplar sayesinde ünlü olup, okul sistemlerinin reformunu yapmak üzere İngiltere, İsveç ve Macaristan’ı ziyaret etmiştir.

En çok öğretim teknikleri konusunda katkılarından dolayı tanınmıştır. Comenius tüm çocukların, sosyo-ekonomik durum ve cinsiyet gözetmeksizin, okula gitmelerini ve yaşadıkları medeniyeti anlamaları ve kabul etmeleri için aynı eğitim görmelerinin gerektiğine inanmıştır.

Comenius’un kitabı “Resimlerde Görünen Dünya” (Visible World in Pictures)’nın çocuklar için ilk resimli kitap olduğu varsayılmaktadır. Ayrıca, uluslar arası eğitim kavramını öne süren ilk eğitimcidir. Evrensel eğitim alanındaki çabaları ona “Milletlerin Öğretmeni” (Teacher of Nations) ünvanını kazandırmıştır.

Filtreler:

Yorumlar

azra (13/12/2008 16:02)

süper bende o okuldanım yanımda cemre var bizim okulumuz

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir