Yeniceli Öğretmen Boş Vakitlerini Kaval Yaparak Değerlendiriyor

Yeniceli Öğretmen Boş Vakitlerini Kaval Yaparak Değerlendiriyor
12 Eylül 2008

Çanakkale?nin Yenice ilçesine bağlı Yeşilyurt İlköğretim Okulu’nda öğretmenlik yapan İmam Çelebi, boş vakitlerini kaval yaparak değerlendiriyor.

Aslen Tuncelili olan ve ilk tayini sonrasında geldiği Çanakkale’nin Küçükkuyu beldesinden sonra Yenice ilçesine yerleşerek bu ilçede evlenen Sosyal Bilgiler Öğretmeni İmam Çelebi, evinin girişine kurduğu atölye ile her çeşit ağaçtan kaval yapıyor. Nefesli halk çalgılarına karşı özel bir ilgisi olan 53 yaşındaki İmam Çelebi, ayrıca yaptığı kavalı ve bağlamayı da çok iyi çaldığını belirterek, “Kavalla artık iç içe bir yaşam sürüyorum. Yaklaşık 25 yıldır Yenice’deyim. Öğretmenlik mesleğim ile birlikte bu kaval yapımını da birlikte götürmek bana büyük bir zevk ve mutluluk veriyor” dedi.

Yaptığı kavalları genelde hediye eden ve verilen küçük ücretleri geri çevirip İmam Çelebi, Yenice’de “Kaval Ustası Öğretmen” olarak anılıyor.
İHA

Yorumlar...
  • hüseyin uzun
    06/05/2009 00:07

    hocam şımdıden teşekkür ederım

  • hüseyin uzun
    06/05/2009 00:20

    sayın hocam sıtenzı çok güzel oldu ben rızelıyım fakat buraya gırme asıl amacım yenıce-ahıler köyünende ıkamet eden bır asker arkadaşımı bulabılme umududur. bana yardım cı olursanız çok sevıneceğım. asker arkadaşımın ısmı ılyas malkoç.. kırklarelınde 88-89 da askerlık yapmış çok sevdığım bır arkadaşım. eyer onunla ılgılı bulgular elde edersenız estarabim-53@hotmail.com msn adresıme yazarsanız çok mutlu olacağım

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir