Yenicespor Başkanı Ertan: “Kulübün Kalıcı Kaynaklara İhtiyacı Var”

24 Nisan 2011

Çanakkale sporunda Yenice ilçesinin tek takımı olan Yenicespor, 2010 – 2011 sezonunu 2 kategoride yarışarak tamamladı.

Mali krizin verdiği etki ile geçtiğimiz sezon Süper Amatör Lig’den 1.Amatör lige düşen sarı kırmızılı takım maddi kaynakların olmadığı bu sezonda 1.Amatör ligde tutunamadı.

Yenicespor Kulübü Başkanı Ercan Ertan, “Maddi açıdan batma noktasına gelen ve kulüp tarihinin en kötü 3.yılını geçiren Yenicespor’da son bir sezondur görev alan genç yönetimimizle beraber kalıcı kaynak çabalarını da bu yıl gerçekleştiremedik. 2010 – 2011 sezonuna kasada ki sıfır (0) bütçe ile başlayarak, zor günlerimizde Yenice’nin önde gelen kurumları ve kişileri sayesinde A takım ve 19 yaş altı takımları ile Çanakkale liglerinde yer aldık. Başta Yenice Belediyesi olmak üzere Kobak Süt Ürünleri, Erdoğan Galeri, Pazarköy Özkanlar Petrol, Yenicemiz.com, İbrahim Saygılı, Osman Nuri Duran ve Mustafa Ege gibi kısıtlı sayıda yardımseverin destekleri ile ayakta durmayı başardık. Bu yılın mali tablosunu da değerli basınımız aracılığı ile camiamıza duyurmak istedik. Amacımız hem şeffaf bir yönetim şekli ve yaşadığımız imkânsızlıkları göstermek hem de bizlere sahip çıkan altın değerindeki kişi ve kuruluşları onurize etmektir. İlk kez şeffaf bir şekilde herkese açık bir mali tablo yayınlıyoruz.” dedi.

Yenicespor Kulübü Başkanı Ercan Ertan sözlerine şöyle devam etti: “Ancak biz artık dilencilik değil yöneticilik yapmak istiyoruz. Taşıma su ile değirmen dönmeyeceğini belli başlı para kaynakları kesilince hep beraber gördük. Bu kulübün yöneticileri her yıl birilerinin yardım yapması için onların ağzına mı bakmak zorunda? Yenice gibi bir ilçeye yakışmayan bir pozisyondayız. Bizler gelip geçiciyiz ama bu kulüp bakidir. Artık Yenicespor Kulübünün daha kalıcı kaynaklara ihtiyacı vardır. Bu konuda bütün ilçe yetkililerini, siyasetçilerimizi ve yöremizin zenginlerini göreve davet ediyorum. Hep beraber bu kulüp için bir kereye mahsus kalıcı tesisler bırakalım. Orman deposunun arka tarafında GSGM tarafından yapılan yeni sahamızın inşaatı klasik devlet ?siyaset işlerinde olduğu gibi karınca misali devam ediyor. Bizden çok sonra gündeme alınan Bozcaada Spor’un sahası bile teslim edildi. Her şeye rağmen bizimde sahamız bitecek ve bittiğinde orada çok iyi işler yapmanın planlarındayız. Yeni futbol sahamız teslim edildiğinde Belediye Başkanımız Veysel ACAR bize orada tesis yapabilmemiz için 10 dönümlük bir arazi ve sahanın yanında idman sahası niteliğinde suni çim halısaha yapma sözü verdi. Bizde bütün bu planlar doğrultusunda önümüzde ki 5 yıl içerisinde bambaşka bir kulüp bünyesinde olacağımıza inanıyoruz”

Açıklamasının devamında üyelerin duyarsız oluğunu ifade eden Ertan, “Kulübümüzün toplam 140 üyesi bulunmaktadır. Ancak bu üyelerin %86’sı üye aidatlarını yatırmadı. Sadece %14 gibi küçük bir üye kitlesi yıllık sadece 60 TL olan aidatını yatırdı. Bu demek ki bırakın Yenice’nin genelinden destek almayı daha biz kendi içimizde bile destek alamıyoruz. Eğer üyelerimiz oturdukları yerden dedikodu yapmak yerine yıllık 60 TL, aylık 5 TL’ye denk gelen aidatlarını yatırsalar bizim yılda 8400 TL gibi büyük ve düzenli bir gelirimiz olurdu. Bizde bu konuda büyük bir adım atmaya karar verdik ve 3 ay üst üste aidatını yatırmayanların üyeliklerini isimlerine ve sıfatlarına bakmadan sileceğiz. Bu yaptırımımız karşısında darılan darılsın, küsen küssün. Bu şekilde kulüple barışıklar da ne oluyor. Belki bu sayede bu memleket için gönülden destek verenleri de ortaya çıkartırız.” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir