Yerel Tatlar Festivali yarın başlıyor

21 Eylül 2018
23 Eylül 2018
Bozcaada Meydanı
Festival

Her yıl Eylül ayının ikinci haftası yapılan Uluslararası Bozcaada Yerel Tatlar Festivali yarın başlıyor.

Bozcaada Turizm İşletmecileri Derneği tarafından Eylül ayının ikinci haftasında gerçekleştirilen Uluslararası Bozcaada Yerel Tatlar Festivali yarın merkez meydanında başlıyor. 3 gün boyunca devam edecek olan festivalde katılımcılar farklı tatları tadabilme imkanı bulacak. Bozcaada Kalesinde olacak festivalde vatandaşlar restoranda yer alan Yerel Tatlar menülerini ve ada mutfağının lezzetlerini deneme şansı elde edecekler.

Yemek şenliğinin yanı sıra Yerel Tatlar Festivali’nde birbirinden farklı atölyeler açılıyor ve adada gerçek bir festival havası esiyor. Bozcaada Meydanı’nda kurulacak standların yanı sıra adanın pek çok sokağında dans, pilates ve yoga atölyeleri kurulacak. Katılımcılarına mükemmel bir festival deneyimi vaat eden Bozcaada’da aynı zamanda ünlü isimlerin katılacağı sürpriz etkinlikler ve konserler de olacak.

BOZCAADA’NIN YEREL TATLARI

Bozcaada’nın yerel tatları öyle lezzetli ki, her sene uğruna böyle eşsiz bir festival düzenleniyor. Gelin birlikte Yerel Tatlar Festivali’nin başrollerini tanıyalım.

Zeytinyağı: Zeytinyağı, Ege bölgesiyle özdeşleşen bir yağ olarak biliniyor. Bozcaada’nın zeytinyağı ise adada yetişen zeytinlerden özel olarak yapılıyor. Tüm yemeklere lezzetini veren Zeytinyağı, Bozcaada yerel tatlarının vazgeçilmezi.

Damla Sakızlı Kurabiye: Damla Sakızlı Kurabiye, Bozcaada ile özdeşleşen lezzetlerden. Yerel tatlarda genellikle mezeler, zeytinyağlı yemekler beklerken kurabiye görmek sizi şaşırtmasın. Adada damla sakızının ayrıca popüler olduğunu hatırlatalım.

Reçeller: Bozcaada’nın en önemli yerel lezzetlerinden biri de reçeller. Bölgede yetişen bütün meyvelerin reçelini yapan yerli halk, festivalde de pek çok çeşitle sevenlerinin karşısına çıkacak.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir