Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
‘Yeşil’ Yerel Yönetim Hizmet Binası ve Kültür Merkezi Proje Sözleşmesi İmzalandı

‘Yeşil’ Yerel Yönetim Hizmet Binası ve Kültür Merkezi Proje Sözleşmesi İmzalandı

Çanakkale Belediyesi “Yeşil” Yerel Yönetim ve Kültür Merkezi Binası ile Yakın Çevresinin Düzenlenmesi’ne ilişkin sözleşme Başkanlık Makamı’nda düzenlenen törenle imzalandı.

İmza töreninde konuşan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; Belediye hizmetlerinin sağlıklı ve tek bir binada yürütülebilmesi amacı ile “Yeşil” Yerel Yönetim ve Kültür Merkezi Binası ile Yakın Çevresinin Düzenlenmesi Ulusal Mimari Proje Yarışması düzenlediklerini hatırlatarak örnek bir projeyi hayata geçirecek olmalarının mutluluk ve heyecanını yaşadıklarını belirtti. Gökhan, ekibi başarılarından dolayı kutlarken Proje’nin 973.000 TL ye mal olacağını ve bu projede gençlerle çalışmaktan büyük memnuniyet duyduğunu sözlerine ekledi.

Ekip adına konuşan Seden Cinasal Avcı ise sürecin hızla ilerlemesinden ve projelerinin seçilmesinden dolayı çok mutlu olduklarını ifade etti ve “Çanakkale Belediyesi’ne teşekkürlerimizi sunuyoruz. Herkese hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz” dedi.

Proje Sözleşmesinin imzalanmasına yönelik düzenlenen basın toplantısında YEŞİL BİNA kavramının önemi üzerine açıklamalarda bulunan İmar ve Şehircilik Müdürü Şehir Plancısı Özleyiş Çetin, doğal kaynakların binada mümkün olduğunca fazla kullanılacağını belirtti. Çetin; “Amacımız yer altı ve yağmur sularını, güneş ve rüzgâr enerjisini birlikte kullanmak. Güneş ve rüzgâr enerjisinden maksimum seviyede faydalanmak için binanın yönünü de ona göre tasarladık. Çatılarda da bir takım bitkilendirme çalışmaları yapmayı planlıyoruz. Ayrıca bunların yanı sıra araç kullanımıyla ilgili önerilerimiz var. Binaya gelirken bisiklet ve toplu taşıma araçlarının kullanılmasını özendirmek amacıyla çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bina çevresine toplu taşıma duraklarını yerleştireceğiz ve bisiklet açık alanları oluşturacağız” dedi.

Tören sözleşmenin imzalanmasının ardından sona erdi.

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir