Yeşilay Çanakkale İl Temsilciliği’nden Yeşilay Haftası Açıklaması

29 Şubat 2012

Yeşilay Çanakkale İl Temsilcisi Sabri Karakaya, her yıl 1-7 Mart tarihleri arasında kutlanan Yeşilay Haftası’nda, alkol, tütün ve uyuşturucu gibi maddelerin birey, aile ve topluma zararlarına dikkat çekileceğini söyledi.

Karakaya, yazılı açıklamasında, Türkiye Yeşilay Derneğinin kuruluş yıl dönümünü de içine alan 1-7 Mart’ta Türkiye genelinde Yeşilay olarak birçok etkinlik gerçekleştirileceğini belirtti.

Bağımlılık yapan maddelerin, gençler tarafından özellikle ergenlik döneminde kullanıldığını, bu konuda ailelere büyük görev düştüğünü anlatan Karakaya, şunları kaydetti:

“Anne ve babaların, uyuşturucu tehlikesine karşı çocuklarının kiminle arkadaş olduğuna dikkat etmesi gerekiyor. Uyuşturucu, bir sefer kullananın yakasını bir daha bırakmıyor. Uyuşturucu bağımlılarını tedaviye yönlendirmek ise bir hayli zor. Kaldı ki tedavi, uzun bir zaman, inanılmaz bir emek ve büyük masraf istiyor. Yeşilay olarak bağımlılık yapan her türlü maddenin zararlarını yıllardır anlatıyoruz. Gençlerimize verdiğimiz seminer, panel, toplantılarla onları aydınlatmaya çalıştık. Amacımız milyonlara ulaşmaktır. Bağımlılık yapan maddelerin zararlarını ne kadar erken anlatır, gençleri ne kadar erken bilinçlendirirsek, o kadar faydalıdır.”

Yeşilay Çanakkale İl Temsilcisi Sabri Karakaya, sağlıklı bir hayat için Yeşilay’a destek olunması gerektiğini vurgulayarak, Yeşilay Haftası nedeniyle haftayla ilgili sunum, CD, dergi, afiş ve broşürlerin dağıtıldığını da sözlerine ekledi.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir