Yetiştirme Yurdunda Büyüyen 22 Yaşındaki Gülizar’ın Sır Ölümü

30 Haziran 2010

Çanakkale’de Sarıçay yatağındaki belediyeye ait ücretsiz pazar yeri otoparkında öldürülmüş halde çıplak vaziyette bulunan 22 yaşındaki genç kızın Ayvacık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde hizmetli olarak çalışan Gülizar Ağcalı’ya ait olduğu tespit edildi.

Edinilen bilgiye göre önceki sabah saatlerinde setboyu caddesinden işlerine giden vatandaşlar Çataltepeliler Derneği Lokali karşısında yer alan belediyeye ait ücretsiz pazar yeri otoparkında ağaç dibinden etrafa kökü kokuların yayıldığını fark etti. Kokunun yayıldığı bölgeye bakan vatandaşlar ağaç dibinde hareketsiz halde bir çıplak halde kadın cesedinin bulunduğunu fark ederek durumu emniyet birimlerine bildirdi. Kısa sürede olay yerine gelen ekipler bölgeyi güvenlik çemberi altına alırken, ölen kişinin kimliğini belirlemeye çalıştı. Cesedin şişmiş halde olması sebebiyle birkaç gün önceden öldüğünü düşünen yetkililer şahsın daha sonradan buraya atılmış olabileceğini belirledi. Hastaneye kaldırılan ceset üzerinde yapılan otopside ise genç kızın göğüs ve baş kısmında 3 kesici ve delici alet yarasına rastlandı.

ÇANAKKALE YETİŞTİRME YURDUNDA BÜYÜMÜŞ

Yapılan araştırmalar sonunda öldürülen şahsın Çanakkale’nin Ayvacık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde hizmetli olarak çalışan 22 yaşındaki Gülizar Ağcalı olduğunu belirleyen emniyet birimleri kızın uzun yıllar Çanakkale Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Kız Yetiştirme Yurdu’nda kaldığını tespit etti. Genç kızın en son 26 Haziran tarihinde ismi açıklanmayan bir erkek ile cep telefonundan arandığı, ardından da kendisinden haber alınamadığını öğrenilirken, olayla ilgili tahkikatın sürdürüldüğü açıklandı

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir