Yıllardır Çektiği Rahatsızlıktan Bir Günde Kurtuldu

21 Mayıs 2012

Çanakkale’de, 10 yıldır el terlemesi şikayeti olan bir hasta, ÇOMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yapılan ameliyatla sağlığına kavuştu.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Göğüs Cerrahisi Polikliniği’ne el ve ayak terlemesi şikayetleri ile başvuran 23 yaşındaki hasta, Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Timuçin Alar tarafından ameliyat edilerek sağlığına kavuştu. 10 yıldır el terlemesi şikayeti olan 23 yaşındaki S.A, “Yaklaşık 10 yıldır el terlemesi şikayetiyle çeşitli sağlık kurumlarına başvurdum, fakat sonuç alamadım. Bu rahatsızlığım özel hayatımda beni fazlasıyla sıkıntıya sokuyordu. Kimseyle tokalaşamıyordum, telefon kullanamıyordum, hatta yazı bile yazamıyordum. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Göğüs Cerrahisi polikliniğine başvurana kadar şikayetlerim devam etti. Dr. Timuçin Alar tarafından gerçekleştirilen muayene sonrasında bir cerrahi operasyonla şikayetimin son bulacağını öğrendim. Başarıyla gerçekleşen ameliyatın ardından el terlemelerim son buldu ve hiçbir şikayetim kalmadı, bir gün hastanede yatıp taburcu oldum. Dr. Timuçin Alar’a çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yrd. Doç. Dr. Timuçin Alar ise, “Hiperhidrozis, hastanın sosyal hayatını sıkıntıya sokan bir hastalıktır. İlaç tedavileri veya botox uygulamaları gibi alternatif tedavi yöntemleri olsa da, belirli aralıklarla nüksetmesi yüzünden kalıcı tedavi edilemiyor. Ancak kliniğimizde videotorakoskopik yaptığımız bu cerrahi ile kalıcı çözüm sağlanabilmekte ve hastalarımız bir gün içerisinde taburcu olabilmektedir. Koltuk altından 1,5 santimlik kesi ile yapılan bu işlem aynı zamanda vücut estetiğini de bozmamaktadır” şeklinde konuştu.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir