Yol Ortasındaki Ev Yıkılacak

Yol Ortasındaki Ev Yıkılacak
11 Mart 2010

Çanakkale’de yapımı yılan hikayesine dönen Çan yolunda istimlak edilen evinin bedelini alamayan şahsın bulunduğu yeri terk etmemesi sonucu yol ortasında kalan bina yıkılacak.

Karayolları 14. bölge Müdür Yardımcısı Mehmet Yazıcıoğlu, Çanakkale ile Çan arasında devam eden yeni yol çalışmaları sırasında Ahlatlıburun mevkiinde yol ortasında yer alan evin yıkımı konusunda bir sorun kalmadığını belirterek, ?Yol yapım çalışmaları sırasında bina sahibi ile istimlak bedeli konusunda yaşanan sorun çözümlendi. Bu yer havaların iyi gitmesi halinde önümüzdeki günlerde yıkılacak. Böylece yolda yaşanan sorun da çözümlenmiş olacak? dedi.

Çan Kaymakamı Hasan Gözen de Çan-Çanakkale yolunda Ahlatlıburun mevkiinde yol ortasında yer alan binanın sürücülere zor anlar yaşattığını belirterek, ?Bina boşaltılmış durumda. Bu yerin en kısa sürede yıkılıp yolun normal şekilde açılmasını istiyoruz. Aksi halde burada heran bir kaza yaşanabilir? dedi.

YOL ORTASINDAKİ EV NEDEN YIKILAMAMIŞTI?

Çanakkale ile Çan arasında yol yapım çalışmasını sürdüren müteahit firma Ahlatlıburun mevkiine geldiğinde yol ortasında yer alan evi yıkmak istedi. İstimlak edilen evin bedelinin 1997 yılından buyana ödenmediğini iddia eden ev sahibi Mehmet Bayır’ın evden çıkmaması üzerine yoluna devam eden müteahhit, çalışmasını evin yanından dolaşarak sürdürdü. 13 yıl süresince parasını alamayan ev sahibinin itirazı ile yıkılamayan yer karşılıklı mutabakata varılmasının ardından önümüzdeki günlerde yıkılacak.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir