Yüzücülerden Çanakkale’ye 3 Türkiye Şampiyonluğu

07 Ocak 2013

Çanakkale İÇDAŞ Spor Kulübünün genç yüzücüleri tarihi bir başarıya kulaç attılar. Yüzme Sporunda Çanakkale’nin adını Türkiye Şampiyonluğuna yazdırdılar. Altın Kulaçlar bugün Çanakkale’ye dönüyorlar.

Türkiye Yüzme Federasyonu’nun 2012?2013 yılı Faaliyet Programı’nda yer alan Yüzme Federasyonu Açık Su Deneme Yarışı 4 Ocak 2013 tarihinde İzmir’de gerçekleştirildi. 2012?2013 sezonu Açık Su Milli takım aday kadrosunu belirlemek amacıyla İzmir Ege Üniversitesi Yüzme Havuzunda gerçekleştirilen müsabakada ilimizi, Çanakkale İÇDAŞ Spor Kulübü 4 yüzücüsü Gökçe Eren, Buse Aygün, Asilay Selçuk, Arda Beyazıt ile temsil etti. Yarışlarda  Çanakkale İÇDAŞ Spor Kulübü adına yarışan ve İlimizi temsil eden genç yüzücülerimiz 3 kategoride Türkiye Şampiyonu olurken, bir de Türkiye 2.si olma başarısını gösterdiler.

Gökçe Eren:13 – 14 yaş bayanlar 3 Km yarışlarında Türkiye 1.
Asilay Selçuk:15 – 16 yaş bayanlar 5 Km yarışında Türkiye 1.
Arda Beyazıt:17 – 18 yaş erkekler 5 Km yarışlarında Türkiye 1.
Buse Aygün:15 – 16 yaş bayanlar 5 Km yarışında Türkiye 2.’si oldu.

Çanakkale’nin genç kulaçları ilk kez katıldıkları bir yarışta Türkiye Şampiyonu olmanın haklı gurunu yaşarken şampiyon yüzücümüz Gökçe Eren“Yüzmeyi çok seviyorum. Yarışta son kulacımı atıp şampiyon olduğumda sevinçten ağladım. Bize güvendikleri ve sağladıkları imkanlar için kulübüme ve hocalarıma teşekkür ederim” derken, Asilay Selçuk ” Yüzme sporunda ülkemizin geleceği Çanakkale gençleridir. Kulübümüzdeki sevgi, disiplin ve çalışma ortamıyla milli takımda ay yıldızlı boneyi Çanakkale yüzücüleri taşıyacak. Çok mutluyum” dedi. Arda Beyazıt ise duygularını “Bu şampiyonluk çalışmamızın karşılığıdır. İçdaş spor kulübünde Engin ve Nehir hocamızın nezaretinde muhteşem bir çalışma sürdürmekteyiz. Hedefimiz ay yıldızlı boneyle olimpiyatlarda yarışmak. Ülkemizi Çanakkale gençleri olarak temsil etmek” şeklinde ifade etti.

İÇDAŞ Spor kulübü Hocası Engin Söylemezoğlu “Yüzme sporunda  Çanakkale gençliğinin müthiş bir potansiyeli var. Önemli olan gençlerimizi yüzme sporunda doğru teknikler ve çağdaş imkanlarla geliştirmek. Yüzme bilgi, disiplin, karakter gücü ve süreklilik isteyen, beden ve ruh sağlığını en güzel şekilde geliştiren bir spor. Kulübümüzün bize güveni ve sağladığı imkanlarla kısa zamanda ulusal düzeyde tarihi bir başarıya imza attık. Çanakkale gençleriyle gurur duymalıdır” şeklinde açıklama yaparken İÇDAŞ Spor Kulübü Başkanı Fuat Erkan Tekin “Genç sporcularımız göğsümüzü kabarttı. Çanakkale  bu yarışlarla 2013 yılına Türkiye Şampiyonluklarıyla girmiş oldu. Gençlerimize güveniyoruz. 13-14 yaşındaki sporcularımız Ay yıldızlı boneyi taşıyacak. Alt yapımızda onlarca minik yüzücümüz var. Ağabeylerinin ve ablalarının başarısı onlara büyük motivasyon sağlayacaktır. Çanakkale yüzme sporunda ülkemizi temsil etsin, dünya markası bir kent olsun istiyoruz.” Açıklamasında bulundu.

Türkiye açık su yarışmasında Çanakkale’ye 3 Türkiye şampiyonluğu kazandıran yüzücülerin Çanakkale’ye dönüşlerinde 8 Ocak Salı günü Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna ve Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı makamlarında ziyaret edecekleri öğrenildi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir