Zabıta Ekipleri Gıda Denetimi ve Pide Kağıdı Dağıtımı Gerçekleştirdi

Zabıta Ekipleri Gıda Denetimi ve Pide Kağıdı Dağıtımı Gerçekleştirdi
27 Nisan 2021

Çanakkale Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı denetim ekipleri tarafından Ramazan Ayında da gıda ürünlerine yönelik denetimler gerçekleştiriliyor.

Çanakkale Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince gıda işletmelerine yönelik rutin olarak gerçekleştirilen gıda denetimlerin yanı sıra, Ramazan ayının gelmesi ile beraber özellikle fırınlara yönelik de denetimler gerçekleştiriliyor.

Gıda Mühendisleri eşliğinde zabıta ekipleri  tarafından gerçekleştirilen denetimler kapsamında, ekmek ve pidelerin tespit edilen gramajlara uygun olup olmadığı denetlenirken, hijyen ile ilgili de incelemeler yapılıyor.

Zabıta ekipleri tarafından düzenlenen denetimlerin yanı sıra, salgın rahatsızlık sürecinde kentlilerin sağlığının korunması, üretilen ekmek ile pidelere hijyen kurallarına uygun olarak ulaşılabilmesi amacı ile kentteki tüm fırınlara pide kağıdı dağıtımı gerçekleştirdi.

Zabıta ekipleri tarafından düzenlenen pide kağıdı dağıtımı ile kentliler, Ramazan Ayı boyunca daha hijyenik koşullarda fırınlardan pide temin edebilecek.  

www.canakkale.bel.tr
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir