Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Zabıta Ekiplerinden Kırtasiye Malzemesi Denetimi

Zabıta Ekiplerinden Kırtasiye Malzemesi Denetimi

Çanakkale?de zabıta ekipleri Sağlık İl Müdürlüğü ekipleri ile birlikte Cuma pazarında kırtasiye ve diğer okul malzemelerini satan yerlerde denetim yaptı.

Cuma pazarında gerçekleştirilen denetimle ilgili açıklamalarda bulunan Zabıta Müdürlüğü yetkilileri, okulların açılmasına kısa bir süre kala satışı yapılan kırtasiye malzemeleri ile diğer okul ürünlerinin yakın takibe alındığını belirterek, ?Denetimlerimizi Sağlık İl Müdürlüğü?ne bağlı ekiplerle birlikte yürütüyoruz. Yaptığımız denetimlerde Avrupa normlarına uygun olmayan kırtasiye ve diğer okul malzemelerini satan işyerlerini uyarıyoruz. Nereden geldiği belli olmayan sağlığı tehdit eden pastel boya, silgi, su matarası gibi çeşitli ürünler çocuklarımız sağlığını olumsuz yönde etkileyebiliyor. İlk etapta bu ürünleri satan işyerlerindeki satıcıları uyarıyoruz. Vatandaşlarımıza da bu tür ürünleri almamalarını söylüyoruz. Yaptığımız bundan sonraki denetimlerde aynı ürünlerin satıldığını belirlememiz halinde ise gerekli yasal işlemleri yapıp bu ürünleri toplama yoluna gideceğiz? dedi.

İHA

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir