Zafer Bayramı’nda Çanakkale Boğazı’nı Yüzerek Geçecekler

24 Ağustos 2010

Çanakkale’de, 30 Ağustos 2010 tarihinde düzenlenecek etkinlikte toplam 500 sporcu, Çanakkale Boğazı’nı yüzerek geçmek için mücadele edecek.

Etkinlikler çerçevesinde 23 yıldan bu yana devam eden ‘Çanakkale Boğazı’nı Yüzerek Geçme Yarışması’nın bu yıl 24.’sü yapılacak. İlk kez 1986 yılında gerçekleştirilen yarışma hakkında bilgi veren yetkililer, “İlhamını Çanakkale Boğazı’nda yaşanmış bir antik çağ hikayesinden alan yarışmamız Avrupa yakasındaki Eceabat kumsalı ile Asya yakasındaki Çanakkale Çimenlik kalesi arasındaki 3,5 millik mesafeden oluşuyor” dedi.

Bu yılki yarışmaya yurt dışından katılımın daha fazla olacağını belirten Wilusa Seyahat Acentesi Şirket Müdürü Sevil Göçmen Demir, “İçlerinde ağırlıklı olarak İngiltere, Avustralya ve Yeni Zelanda olmak üzere çok sayıda ülkeden 200 yabancı sporcu, Çanakkale Boğazı’nı yüzerek geçmek için 30 Ağustos tarihinde ilimizde olacak. Yabancı konuklarımız bu yarışa çok büyük önemi veriyor. Katılım geçen yıla göre çok daha fazla oldu. Gelecek yıllarda yabancı katılımın daha fazla olmasını bekliyoruz” diye konuştu.

2009 yılında yapılan Çanakkale Boğazı’nı yüzerek geçme yarışmasında 48 dakika 55 saniyelik derecesi ile Bursa’dan Dursun Saru birinci olmuştu.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir