Zafer Haftası Etkinlikleri Törenlerle Başladı

Zafer Haftası Etkinlikleri Törenlerle Başladı
12 Mart 2021

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106. yıldönümü kapsamındaki etkinlikler, her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen Zafer Koşusu ve Halk Yürüyüşü Programı ile başladı.

Çimenlik Kalesi'nde gerçekleştirilen açılış programına, Vali İlhami Aktaş, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mehmet Cem Okyay, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve Adalet ve Kalkınma Partisi Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu başta olmak üzere, kurum ve kuruluş temsilcileri, askeri erkan, gaziler ve kentliler katılımda bulundu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende günün anlam ve önemine ilişkin yapılan konuşmaların ardından tören, Mehteran gösterisi ile devam etti.

Deniz Zaferi etkinlikleri açılış töreni kapsamında ayrıca, her yıl geleneksel olarak düzenlenen Zafer Koşusu'nun startı verildi. Gelibolu Yarımadası'ndan alınan toprak, Çanakkale Boğazı'ndan alınan deniz suyu ve Türk bayrağından oluşan kutsal emanetler, koşuya katılacak olan atletlere Vali Aktaş tarafından teslim edildi. Program, kutsal emanetler ile Başkent'e doğru yola çıkan atletlerin koşuya başlaması ile sonlandı. 

www.canakkale.bel.tr
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir