Zafer Kupası Okçuluk Minikler Türkiye Şampiyonasında Rekor Kırıldı

24 Ağustos 2008

Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde bu yıl ikincisi yapılan Minikler Türkiye Okçuluk Şampiyonası Türkiye rekoru ile sona erdi.

İki gündür Gelibolu 26 Kasım Şehir Stadyumu’nda devam eden şampiyonada ilk gün ferdi yarışmalarda hedefe ok atan Gelibolulu 10 sporcudan 2’si birincilik, biri de 2.’lik aldı.
Klasik yay minik bayanlarda Gelibolu Yarımadaspor Kulübü adına yarışan Neslihan Çakıroğlu attığı 36 okta 330 puan ve elemelerde de aldığı puanlar ile yeni Türkiye rekorunun sahibi oldu. Aynı dalın erkeklerinde ise Didar Özinal Türkiye 2.’si olurken, makaralı yay süper minik erkek müsabakalarında ise yine Gelibolu Yarımada Spor Kulübü sporcusu Ozan Gürlen Türkiye 1.’si olarak madalya aldı.
Takım atışlarında klasik yay minik bayanlarda birinciliği Antalya Güneyspor, erkeklerde Kayseri alırken, makaralı yay minik erkeklerde ise Kayseri 1. oldu. Şampiyonanın sona ermesinin ardından dereceye giren sporculara madalya, kupa, birinci olanlara ise Gelibolu Belediye Başkanı Cihat Bingöl tarafından çeyrek altın verildi.
İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir