Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Zafer Kupası Okçuluk Şampiyonası Sona Erdi

Zafer Kupası Okçuluk Şampiyonası Sona Erdi

Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde iki gündür devam eden “Zafer Kupası Okçuluk Şampiyonası” sona erdi.

Gelibolu 26 Kasım Stadyumu’nda yapılan elemeli atışlarda birbiriyle yarışan okçular zaman, zaman etkisini gösteren rüzgarla da yarıştılar. Çeşitli kategorilerde yapılan yarışmada her sporcu 72 ok atarken, yıldızlar 60 metre, minikler 30 metre ve süper minikler de 20 metre mesafeden hedefe atış yaptı. Yapılan atışlar sonunda hedefi 12’den vuran Makaralı Yay Minik erkeklerde altın için yarışan Gelibolu Yarımadaspor kulübünden Çağan Ozan Gürlen birinci olurken, ikinciliği Kastamonu takımından Çağatay Demir, üçüncülüğü ise Erzurum bölgesinden Cevdet Mustafa Has aldı.

Makaralı Yay Süper Minik Bayanlarda birinciliği Kocaeli bölgesinden Özge Nur Ekmen, ikinciliği Denizli Belediyespor’dan Emine İlkin Karalar alırken, üçüncülüğü de Samsun Bölgesinden Candan Bilgi elde etti.
Şampiyonada Makaralı Yay Yıldız Bayanlarda birinciliği Antalya bölgesinden Burçak Damla Balcı, ikinciliği Aksaray Gençlikspordan Dilara Yumuşak ve üçüncülüğü ise Gelibolu Harb-iş spordan Kader Burcu Berber aldı.
Makaralı Yay Yıldız erkeklerde birinciliği Kayseri bölgesinden ferdi olarak katılan Oğuzhan Kayaalp alırken, ikinciliği yine Kayseri bölgesinden Ahmet Kaan Akgün ve üçüncülüğü ise Cankırı bölgesinden Evren Çağaran elde etti.

Makaralı Yay Minik Erkeklerde takım halinde birinci olan Gelibolu Yarımadaspor Kulübü sporcuları şampiyonada Gelibolu’ya ikinci altın madalyayı kazandırdı.

Klasik Yay Minik bayanlarda birinci Samsun Bölgesinden Gizem Nur Sucu, erkeklerde birinciliği İzmir Büyükşehir Belediyerspor kulübünden Uğur Fırtına Ertok kazandı.

Klasik Yay Süper Minik Bayanlarda ise, birinciliği İzmir Bölgesinden Yasemin Ecem Anagöz, Erkeklerde Ankara bölgesinden Mehmet Özgen Punar aldı.

Klasik Yay Yıldız Bayanlarda Ankara bölgesinden birinciliği Zeynep Işılsu Ünal, erkeklerde ise, Kayseri bölgesinden Mehmet Seyit Zor aldı.

Makaralı Yay Minik Bayanlarda birinciliği Kocaeli bölgesinden Feyza Uçar aldı. Derecelerin açıklanmasının ardından sporculara ödülleri Okçuluk federasyonu Genel Sekreteri Sirer Aydın, Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, Gelibolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Haki Mutlu ve Okçuluk Federasyon Üyesi ve Teknik Kurul Başkanı Hakan Çakıroğlu tarafından verildi.

Okçuluk Federasyonu Genel Sekreteri Sirer Aydın yaptığı açıklamada, şampiyona boyunca 26 bölgeden 309 sporcunun Gelibolu’da güzel bir yarışma çıkardıklarını belirterek, “Yarışmada ev sahipliğini yönetim kurulu üyemiz Hakan Çakıroğlu yaptı. Güzel bir organizasyon oldu. Bu yarışmada Teknik Kurul tarafından değerlendirilen başarılı 50 okçu bir haftalık gelişim kampına alındı. Kamp Gelibolu’da yapılacaktır” dedi.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir