Zafer Kupası Okçuluk Türkiye Şampiyonası Gelibolu’da Başladı

23 Ağustos 2008

Zafer Kupası Okçuluk Minikler Türkiye Şampiyonası, 21 ilden 183 sporcunun katılımı ile Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde başladı.

Gelibolu 26 Kasım Şehir Stadyumu’nda 2 gün sürecek olan Okçuluk Minikler Türkiye Şampiyonası’nın ilk günkü müsabakalarında 10 sporcuyla Çanakkale adına katılan Gelibolu Okçuluk Takımı’ndan 2 sporcu birinci, 1 sporcu ise ikinci olarak başarılı atış yaptı. Pazar günü yapılacak takım yarışmalarının ardından derece alan sporculara ödüllerinin verileceği belirtilirken, bu yarışmada derece alan 50 sporcunun Gelibolu’da yapılacak bir haftalık teknik gelişim kampına katılacağı öğrenildi.

Türkiye Okçuluk Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Teknik Kurul Başkanı Hakan Çakıroğlu, Okçuluk Federasyonu 2008 yılı faaliyet programında bulunan Zafer Kupası Okçuluk Minikler Türkiye Şampiyonası’nı Gelibolu’da gerçekleştirdiklerini belirterek, “Zafer Kupası’nı geçen yıl da Gelibolu’da yapmıştık. Bu etkinliğe Ağustos ayının sonuna geldiği için Zafer Kupası adını veriyoruz. Geçen yıla oranla katılım oranı çok fazla. Şu an ilçemizde 21 ilden gelen toplam 183 tane sporcumuz var. Bu minikler süper minikve minikler kategorisi olmak üzere ikiye ayrılmış durumda” diye konuştu.
İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir