Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
“Zafer Meydanı” Kentin Cazibe Merkezlerinden Birisi Olmaya Hazırlanıyor

“Zafer Meydanı” Kentin Cazibe Merkezlerinden Birisi Olmaya Hazırlanıyor

Tarihi kent merkezinde ve kentsel sit alanı sınırları içerisinde yer alan ve proje alanında Ermeni Kilisesi, Tıflı Cami, Korfmann Kütüphanesi, Nedime Hanım Binası gibi kentin çok kültürlü kimliğini yansıtan önemli tarihi yapıları barındıran Zafer Meydanı Düzenleme Projesi kapsamında gerçekleştirilen üst yapı çalışmaları devam ediyor.

Çanakkale Belediyesi’nden yapılan açıklamada “Tıflı Sokak ve Dizdar Caddesi arasında kalan ve daha önce teknik alt yapı çalışmaları tamamlanan 2170 m2 toplam proje alanına sahip Zafer Meydanı’nda, doğal taş kaplama olacak alanlarda çelik hasır donatıları döşenerek tesviye betonunun döküm çalışmaları gerçekleştiriliyor. Beton döküm çalışmalarının ardından söz konusu alanda granit küp taş, bazalt küp taş ve andezit küp taş uygulaması yapılacak ve alanla uyumlu doğal kent mobilyaları kullanılacaktır. Proje kapsamında ayrıca, yaya ve taşıt trafiği düzenlemesi, çocuk oyun alanı, peyzaj düzenlemeleri (mevcut ağaçlara ek olarak 34 ağaç daha dikilecektir), aydınlatma düzenlemeleri, rekreasyon alanları, cafe alanı gibi açık alan düzenlemeleri yapılması planlanmaktadır.” denildi.

Zafer Meydanı Düzenlenme Projesi ile meydanın canlanması ve gerek kentlilerin gerekse kenti ziyaret eden konukların kullanabileceği bir cazibe merkezinin yaratılması amaçlanıyor.

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir