Zincirbozan Askeri Tesislerinin Geleceği Masaya Yatırıldı

Zincirbozan Askeri Tesislerinin Geleceği Masaya Yatırıldı
19 Aralık 2011

12 Eylül darbesinin ardından birçok siyasetçi ile devlet adamının zorunlu ikametgahı olan ve bir süre önce de kapatılan Çanakkale’nin Lapseki ilçesine bağlı Çardak beldesi sınırları içindeki Zincirbozan Askeri tesislerinin bundan sonra ne amaçla kullanılacağı konusunda toplantı düzenlendi.

12 Eylül darbesinin ardından Süleyman Demirel, Hüsamettin Cindoruk, Deniz Baykal ve Mehmet Gölhan gibi birçok siyasetçi ve işadamının zorunlu ikametgahı olan Lapseki ilçesine bağlı Çardak beldesi sınırları içindeki askeriyeye ait Zincirbozan tesislerinin yaklaşık 2 ay önce boşaltılmasının ardından, bu tesisin nasıl değerlendirileceği konusunda Lapseki, Çardak ve Umurbey belediye başkanları ve belediye meclis üyeleri ile siyasi parti temsilcilerinin katılımıyla belediyede toplantı düzenlendi.

Toplantı sonunda bir açıklama yapan Lapseki Belediye Başkanı Gani Mehmet Ekim, ilçede bulunan Onsekiz Mart Üniversitesi’ne bağlı Meslek Yüksek Okulu’nun geliştirilmesinden yana olduklarını belirterek, “Zincirbozan tesislerinin bulunduğu 27 dönümlük arazinin üniversiteye ait Su Ürünleri Araştırma Laboratuarı ve Sebze-Meyve Kalıntı Tahlil Laboratuarı olarak kullanılmasından yanayız. Bu konuda teklifimizi Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörlüğüne sunacağız” dedi.

Toplantıya Lapseki Belediye Başkanı Gani Mehmet Ekim, Çardak Belediye Başkanı Basri Ulaş, Umurbey Belediye Başkanı A.Vedat Özkan, belediye meclis üyeleri, siyasi partilerin ilçe başkanları katıldı.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir