Ziraat Fakültesi’nden Hayvan Islahı Projelerine Destek

02 Şubat 2017

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan ‘Halk Elinde Hayvan Islahı Ülkesel Projesi’ kapsamında Çanakkale’de de toplam 7 alt proje yer alıyor. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Ziraat Fakültesi (ÇOMÜ) Zootekni Bölümü Öğretim Elemanları projedeki yetiştiricilerin yoğunlukta olduğu ilçelerde her yıl yapılan bilgilendirme toplantılarına katılarak destek veriyor.

Projelerdeki yetiştiriciler için proje hakkında genel bilgilendirmeler ve devam eden projelerdeki yetiştiriciler için ise yeni uygulamalar ile hayvansal üretimde biyogüvenlik konularında bilgilerin verildiği toplantıların ilki 24 Ocak tarihinde Gelibolu ilçesinde gerçekleştirildi. ‘Kıl Keçisi I-II’ Projeleri ve Çanakkale’de yeni başlayan ‘Karacabey Merinosu’ projesinde yer alacak yetiştiriciler ile yapılan toplantıya Çanakkale Damızlık Koyun-Keçi Yetiştiricileri Birliği’nde görevli proje teknik elemanları da katıldı. ‘Sakız Koyunu’, ‘Türk Saanen Keçisi I-II’ ve ‘Tahirova Koyunu’ Projeleri için ise toplantılara Bayramiç ilçesinde devam edildi.

ÇOMÜ Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü Öğretim Elemanlarının da destek verdiği bu toplantıların ilerleyen günlerde Ayvacık, Ezine ve Merkez ilçede tekrarlanması planlandığı belirtildi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir