Çanakkale’nin Utanç Günü!

02 Şubat 2017

Çanakkale’de bugün şehrin birçok farklı noktasında zehirlenme vakası yaşandı. Hayvanseverler yetkilileri göreve çağırdı. ÇAHAYSEV konuyla ilgili açıklama yaparak, Çanakkale Barosu Hayvan Hakları Komisyonu’nun konuya dahil olduğunu ve savcılığın talimatı ile MOBESE kameralarının incelenmeye başladığını duyurdu.

Çanakkale’de şehrin çeşitli noktalarında yaşanan hayvan zehirleme vakası, vatandaşları çileden çıkardı. İki günde yaklaşık 10 adet zehirlenme vakası haberi alan vatandaşlar, özellikle Esenler Özgürlük Parkı ve stadyum çevresinde yaşanan zehirlenme vakalarını sosyal ağlar aracılığıyla yetkililere duyurmaya çalıştı. Zehirli et ve mamalarla hayvanları katledenlerin bir an önce bulunmasını isteyen hayvanseverler, emniyetin MOBESE kayıtlarını incelemesini istediler.

Planlı olarak yapıldığı düşünülen zehirlenme vakaları ardından ÇAHAYSEV Çanakkale Şubesi bir açıklama yaptı. Açıklamada Çanakkale Barosu Hayvan Hakları Komisyonu’nun konuya dahil olduğunu söyleyen ÇAHAYSEV, “Savcılık başvuru sonucu et tahlili ve ex köpeğin otopsi sonucu ve mobese kameralarının incelenmesi talimatını vermiştir. Duyarlılıklarından ötürü Çanakkale Başsavcılığı’na ve Çanakkale Barosu Hayvan Hakları Komisyonu’na teşekkür ediyoruz” dedi.

“Vahşetin Takipçisi Olacağız”
Ayrıca konuyla ilgili olarak Çanakkale Belediyesi de bir açıklama yaptı. Yaşanan katliama sessiz kalmayacağını belirten belediye yetkilileri; “Çanakkale Belediyesi olarak; yaşamı birlikte paylaştığımız ve birlikte yaşamaktan başka yolumuzun olmadığı can dostlarımıza yönelik yapılan her türlü vahşeti, insanlık dışı girişimleri şiddetle kınıyor ve hayvanların insanlar tarafından maruz kaldığı acılardan büyük üzüntü duyuyoruz.
Kentimizde Esenler Mahallesi (60 metrelik yol ve civarı), İsmetpaşa Mahallesi (Stadyum civarı) başta olmak üzere kentin çeşitli noktalarında kimliği belirsiz kişi veya kişilerce sokak hayvanlarına yönelik zehirleme girişimlerinin bulunduğu tespit edilmiştir.Çanakkale Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından belirtilen bölgede can veren hayvanlardan ve bölgedeki et parçalarından incelenmek üzere gerekli numuneler alınmıştır. Geri kalan et parçaları bölgeden toplanarak imha ve bölgenin temizlik çalışmaları devam etmektedir.
Konu belediyemizin ilgili birimlerinin takibinde olup, gerekli incelemeler için savcılığa suç duyurusunda bulunulmuştur.Olayların yaşanmasına müteakip gerek bilgilendirme, gerekse ekiplerimize yardım amaçlı her türlü destekte bulunan kentlilerimize de ayrıca teşekkür ediyor, can dostlarımıza yönelik yapılan bu vahşetin takipçisi olacağımızı belirtiyoruz”
diye konuştu.

Lapseki’de Dehşete Düşüren Görüntüler
Öte yandan Lapseki ilçesinde bir kedinin başının kesilmesi üzerine hayvanseverler şikayette bulundu. Lapseki’de aynı noktada defalarca meydana geldiği iddia edilen kedi başı kesme olayı sonrası Lapseki ve Çardak Hayvanları Koruma Derneği mensupları, İlçe Orman İşletme Şefliği’ne şikayette bulundu. Dernek mensubu Nilüfer Teoman, “İlçede aynı noktada defalarca kafası kesik kedi cesedi bulundu. Son yaşanan üzücü hadiseye hayvanseverler olarak sessiz kalmadık. Orman İşletme Şefliği’ne şikayette bulunduk. Satanistlere özenti olduğunu düşünüyoruz. Kedilerin bu şekilde katledilmesine seyirci kalmayacağız” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir