Daire Çevrimiçi “Çanakkale ve Sinop”

Daire Çevrimiçi “Çanakkale ve Sinop”
02 Temmuz 2020
14:00
Sosyal Medya
Söyleşi

K2 Çağdaş Sanat Derneği’nin koordinatörlüğünde yürütülen “Daire Konuk Sanatçı Programı” projesinin çevrimiçi söyleşi ve sunum serisi “Daire Çevrimiçi”, “Konuk Sanatçı Programları ve Bienaller” başlıklı canlı yayın ile devam ediyor.

Programda, Sinopale’nin Kurucusu ve Küratör T. Melih Görgün, Avrupa Kültür Derneği’nin Genel Sekreteri Mahir Namur, Uluslararası Çanakkale Bienali’nin Kurucu Direktörü Seyhan Boztepe ve Kurumsal Küratörü Deniz Erbaş yer alıyor. K2 Çağdaş Sanat Derneği Başkanı Ayşegül Kurtel’in de katılacağı konuşmanın moderatörlüğünü, proje danışmanlarından Recep Tuna üstleniyor. Uzun yıllara dayanan deneyimleri ışığında, “konuk sanatçı programları ve bienallerin ilişkisi, bienallerde yer alan konuk sanatçıların şehirle olan etkileşimi, üretim pratikleri açısından imecenin önemi ve yerel yönetimlerin rolü” gibi başlıkların ele alınacağı söyleşi, 2 Temmuz 2020 Perşembe günü saat 14:00 itibariyle www.youtube.com/K2guncelsanatmerkezi kanalından canlı olarak yayınlanıyor.

PROJE HAKKINDA

Türkiye’den Göçebe Akıl (NomadMind) Tasarım ve Sanat Uygulamaları Derneği, Troya Kültür Derneği ve Hatay Büyükşehir Belediyesi ile Slovenya’dan SCCA – Ljubljana Çağdaş Sanat Merkezi’nin ortaklığında yürütülen proje, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse ediliyor. Çanakkale, Diyarbakır, Hatay, İstanbul, İzmir, Mardin, Mersin, Nevşehir ve Sinop olmak üzere Türkiye’nin 9 ilinde uygulanan proje, konuk sanatçı programları aracılığıyla STK’lar ve kamu kurumları arasında ağ oluşturmayı amaçlıyor. Sanatçı programı metodolojisine yenilikçi yaklaşımlar geliştirmeyi hedefleyen Daire’nin ilk evresinde, 9 ilde konuk sanatçı uygulamaları gerçekleştirildi ve devamında sanatçılar arasında bu deneyim üzerine güncel sanat odaklı fiziki ve çevrimiçi etkileşimlerle üretim süreçleri başladı. Bu süreçleri paylaşıma açmak adına, çevrimiçi bir deneyim paylaşımı serisi yürütülüyor.

Projenin ayrıntıları için www.daire.org.tr adresli internet sitesi ziyaret edilebilir.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir