Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Kirazlıdere Termik Santrali Entegre Projesi “ÇED Olumlu Kararı” İptal Edildi

Kirazlıdere Termik Santrali Entegre Projesi “ÇED Olumlu Kararı” İptal Edildi

Çanakkale ili Lapseki ilçesi sınırları içerisinde, Filiz Enerji Tarım San. ve Tic. A. Ş. Tarafından tesis edilmesi planlanan Kirazlıdere Termik Santrali Entegre Projesi ile ilgili verilen ÇED Olumlu Kararı, Çanakkale İdare Mahkemesi kararıyla hukuka aykırı olduğu gerekçesiyle iptal edildi.

Çanakkale Barosu Çevre ve Kent Hukuku Komisyonu’ndan ‘ÇED Olumlu Kararı’nın iptaliyle ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Çanakkale ili Lapseki ilçesi sınırlarında Filiz Enerji Tarım San. ve Tic. A. Ş. Tarafından tesis edilmesi planlanan Kirazlıdere Termik Santrali Entegre Projesi (Endüstriyel Atık (kül) Depolama Alanı ve İskele Projesi dahil) hakkında verilen 14.02.2013 tarih ve 2886 sayılı ÇED Olumlu Kararının hukuka aykırı olduğu gerekçesi ile komisyonumuz Tarafından açılan davada Çanakkale İdare Mahkemesi 2013/332 E. 2014/916 K. Sayılı kararı ile ÇED olumlu kararının hukuka uygun olmadığı gerekçesi ile İPTALİ’ne karar vermiştir.
Bu davada emeği geçen komisyonumuz üyesi meslektaşlarımıza ve tüm Çevre Mücadelesi savunucularına teşekkür ederiz.”

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir