Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Ah…

Ah…

Bahar sevimli yüzünü göstermeye başladı kentimizde. Geçen yazımda Allah yardımcımız olsun demiştim kar yığınlarının yerden kalkması için diye; sesimizi duymuş olacak ki sonraki günlerde yağmur eksik olmadı. Bu arada Demircioğlu Caddesinde devam eden yol çalışması ve kar nedeniyle iskele çamur içinde kaldı. Bu çamur deryasından geçerken ben ve karamsar (motorum) ciddi bir kaza geçirdik. Çamurda tekerleklerin kayması sonucu yolun ortasında yaklaşık 8 metre sürüklendim. Şanslıydım ki bir yerim kırılmadan bu kazayı atlattım. Ayrıca yolun orta kısmında yaptığım bu kazada önümden ya da arkamdan bir araba gelmemesi de büyük nimetti. Belediye?de geçen hafta bu çamur deryasının üstüne mıcır atarak durumu kurtarmaya çalıştı ama durum ortada.

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne ve Görüntü Sanatları Bölümü ?Galileo? adlı tek perdelik oyunu restore edilen Ermeni Kilisesi Deneme Sahnesi?nde oynuyorlar. Kalabalık bir kadro ile tarihi bir salonda oynanan oyun kurgusu ve oyuncu performanslarıyla göz dolduruyor. Fevzipaşa Mahallesi sınırları içinde kalan Ermeni Kilisesi?nde oynanan oyunun bir bölümünde davul ve klarnet daha var. Haliyle Mahallede olduğunuzu hatırlatma açısından önemli sanırım. Orasını ben pek anlayamadım da.

Uzun zamandır kafamı kurcalayan bir konu daha var. Belediye çeşitli etkinlikler düzenliyor. Tiyatro, caz konserleri, TSM konserleri. Bu etkinlikler biletleri, sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde (sanırım) satışı yapılmıyor. Yine (sanırım) belediyeden temin ediliyor. Fakat çadır hariç en büyük sahnemiz en fazla 200 kişi aldığı bu şanslı azınlık ( sanırım) kim hiç fikrim yok. Ben 2 kere gittim istedim kalmadı dediler. Sonra bazı arkadaşlarım aracılığıyla Lüküs Hayat ve Pazar Günkü Cinayet oyununu izleyebildim. Bu şanslı azınlık her 2 oyunda da aynı kişilerdi.

Filtreler:

Yorumlar

Tayfun Sülün (03/03/2010 23:05)

İnsan şansını kendi yaratır derler.. Dediğiniz gibi şanslı bir azınlık varsa bu akşam biz o şanslılardandık.. Biletlerin kapıda satılacağı tahminiyle gittik. Oyun saatini birkaç dakika geçmişken kilisenin tam yerini bulduk. Görevli bizi içeri buyur etti. Üstelik bir ücret ödemedik. Ve dahası içeride 5-6 kişilik daha boş yer vardı..

Altuğ Gürkaynak (23/02/2010 09:12)

O şanslı azınlık madem ki her etkinliğe katılıyor, o halde ya şehrimize daha büyük bir salon, ya da bilinç gerekiyor. Biletlerin ufak da olsa bir ücret karşılığında temin edileceği bir bilet gişesi (kulübesi) havalar da hazır güzelleşirken, iskele civarına yerleştirilemez mi?

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir