Ah…

Bahar sevimli yüzünü göstermeye başladı kentimizde. Geçen yazımda Allah yardımcımız olsun demiştim kar yığınlarının yerden kalkması için diye; sesimizi duymuş olacak ki sonraki günlerde yağmur eksik olmadı. Bu arada Demircioğlu Caddesinde devam eden yol çalışması ve kar nedeniyle iskele çamur içinde kaldı. Bu çamur deryasından geçerken ben ve karamsar (motorum) ciddi bir kaza geçirdik. Çamurda tekerleklerin kayması sonucu yolun ortasında yaklaşık 8 metre sürüklendim. Şanslıydım ki bir yerim kırılmadan bu kazayı atlattım. Ayrıca yolun orta kısmında yaptığım bu kazada önümden ya da arkamdan bir araba gelmemesi de büyük nimetti. Belediye?de geçen hafta bu çamur deryasının üstüne mıcır atarak durumu kurtarmaya çalıştı ama durum ortada.

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne ve Görüntü Sanatları Bölümü ?Galileo? adlı tek perdelik oyunu restore edilen Ermeni Kilisesi Deneme Sahnesi?nde oynuyorlar. Kalabalık bir kadro ile tarihi bir salonda oynanan oyun kurgusu ve oyuncu performanslarıyla göz dolduruyor. Fevzipaşa Mahallesi sınırları içinde kalan Ermeni Kilisesi?nde oynanan oyunun bir bölümünde davul ve klarnet daha var. Haliyle Mahallede olduğunuzu hatırlatma açısından önemli sanırım. Orasını ben pek anlayamadım da.

Uzun zamandır kafamı kurcalayan bir konu daha var. Belediye çeşitli etkinlikler düzenliyor. Tiyatro, caz konserleri, TSM konserleri. Bu etkinlikler biletleri, sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde (sanırım) satışı yapılmıyor. Yine (sanırım) belediyeden temin ediliyor. Fakat çadır hariç en büyük sahnemiz en fazla 200 kişi aldığı bu şanslı azınlık ( sanırım) kim hiç fikrim yok. Ben 2 kere gittim istedim kalmadı dediler. Sonra bazı arkadaşlarım aracılığıyla Lüküs Hayat ve Pazar Günkü Cinayet oyununu izleyebildim. Bu şanslı azınlık her 2 oyunda da aynı kişilerdi.

Filtreler:

Selin Hande Yaşar Son Yazıları...

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir