Çanakkale’den Ayvacık’a Sevgi Afişi…

22 Mart 2017

Çanakkale’de “Sevgim Sana da Yeter” projesi kapsamında, depremzede öğrencilere moral olacak yeni bir çalışma yürütülüyor.

Çanakkale’de 6 Şubat tarihinde Ayvacık’ta yaşanan deprem sonrasında çeşitli farkındalık çalışmaları gerçekleştiriliyor. Çanakkale Merkez Atatürk İlkokulu koordinesinde, dün yaklaşık 15 ilkokulu öğrenci meclis başkanları ve öğrencileri ile birlikte “Sevgim Sana da Yeter” projesi çalışması başladı. Çağlar Kaynak Basketbol potasında bir araya gelen öğrenciler, proje kapsamında üzerinde “Sevgim Sana da Yeter” yazan bir afişi boyadılar.

Öğrenciler tarafından boyanan afişin daha sonra Ayvacık deprem bölgesindeki Yukarıköy okuluna ulaştıracağını söyleyen Atatürk İlkokul Müdürü Ali Rıza Yılmaz, bu proje ile depremzede öğrencilere biraz olsun moral olmaya çalıştıklarını söyledi. Ayrıca aynı şekilde Ayvacık’ta da afiş boyama etkinliği gerçekleştirileceğini söyleyen Yılmaz; “Deprem bölgesindeki öğrencilerin acısını paylaşmak adına bir farkındalık projesi gerçekleştirmek istedik. Bugün burada afiş çalışması yapıyoruz. Projemizin adı sevgim sana da yeter. Bu afişi yanımıza alacağız ve yarın öğrencilerimiz ile birlikte Ayvacık Yukarıköy okuluna gideceğiz. Oradaki okula bu afişi asacağız. Ve aynı şekilde de orada depremzede öğrencilerle birlikte afiş boyama etkinliği yapıp, afişimizi Çanakkale’ye getireceğiz. Bu proje ile inanıyoruz ki Çanakkale’deki öğrenciler ilk kez deprem bölgesini görebilecek,ilk kez köy ortamını görebilecek. Ayvacık’taki öğrencilere de biraz olsun moral verebiliriz. Bu afiş çalışması umarız örnek olur” dedi.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...