Doğaya Özlem…

17 Kasım 2015

Esenler Mahalle Meclisi Uygulamalı Doğa Eğitim Merkezi Çalışma Gurubu, Özlem Kayalı İlkokulu’yla “Doğa’ya Özlem” projesini hayata geçiriyor.
“Doğa’ya Özlem” projesiyle, 21. yüzyılda öğrencilerin hayatta başarılı olmalarını sağlamak için; her çocuğu farklı bir birey olarak kabul edip, farklı bakış açısıyla dünyayı gözlemleyen, ufkunu farklı bir bakış açısıyla genişleten, bilgiden yola çıkarak, heyecan ve merakı ömür boyu süren, öğrenmekten zevk alan, sorgulayabilen, soruların cevaplarını araştırabilen, doğa ile dost bireyler yetiştirme hedeflenmiştir.
Bu hedeften yola çıkarak; Özlem Kayalı İlkokulu’nda Hayat Bilgisi 1. Ve 2. Sınıf, Fen ve Teknoloji 3. Ve 4. Sınıf derslerinin Canlılar Dünyasını Gezelim Tanıyalım, Yaşadığımız Çevre, Canlı ve Cansız Varlıklar, Yaşam Alanları ve Bu Alanlara İnsanların etkisi temalarının kazanımları ile örtüştüğü düşünülen 759 metrekare ölçüsündeki toprak alanı Doğa Merkezi’ne dönüştürüldü. Bu alanda her ortamda, her yerde yaparak, yaşayarak eğitim misyonundan yola çıkarak, öğrencilerin her sınıf düzeyinde derste işledikleri tema ve kazanımları uygulama ve hayata geçirme imkanına ulaşabilmeleri için Esenler Mahalle Meclisi ve Özlem Kayalı İlkokulu “Doğaya Özlem” projesi ile yola çıkmış ve Okullar Hayat Olsun projesi kapsamında Çevre ve Sivil Toplum örgütleri ile işbirliğinin önemli bir faktör olmasından dolayı ÇOMÜ Ziraat Fakültesi, Tasarım Fakültesi Peyzaj Mimarlığı ve Çanakkale Belediyesi’yle işbirliğiyle çalışmalara başlanmıştır.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir